Quintessential Player elegancki i funkcjonalny odtwarzacz

Dodane przez kair4 - ndz., 04/26/2009 - 23:45
odtwarzacz muzyczny quintessential player

Quintessential Player to funkcjonalny i bardzo przyjemny w obsłudze odtwarzacz muzyczny. W czasach swojej świetności był chętnie instalowany na komputerach i polecany przez duże branżowe serwisy. Obecnie program nie jest już rozwijany, a instalatory można pobrać z alternatywnych stron. Ostatnią najnowszą wersją Quintessential Player jest wersja z numerem 5.0.121, udostępniona w 2009 roku. Instalacja odtwarzacza przebiega normalnie i bez błędów nawet w systemie Windows 10. Odtwarzacz muzyczny charakteryzuje się fantastycznie zaprojektowanym interfejsem, łatwością obsługi i jest lekki dla systemu operacyjnego, więc także sprawdzi się na starszych komputerach.

Obsługuje większość podstawowych formatów m.in: MP3, MP3Pro, CD Audio, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+ i Windows Media. Aplikacja umożliwia obsługę crossfading, potrafi odtwarzać bez przerw między utworami, również z załadowanego CD Audio. Utwory zapisuje na dysk, podobnie jak odpowiednik "plug-in'a disc writer" znanego z Winamp. Ma wbudowane zaawansowaną regulację i korektory dźwięku. Quintessential Player jest też w pełni zintegrowany z potężną bazą danych CDDB. Odtwarza podcasty i strumienie internetowe z radiami oraz posiada wiele innych ciekawych funkcji.

Najważniejsze funkcje Quintessential Player

  • Odtwarza strumienie radiowe z serwisów Shoutcast oraz Icecast
  • Zgrywa i ripuje utwory z nośników płyt kompaktowych CD oraz konwertuje do stratnych czy bezstratnych formatów
  • Odtwarza większość popularnych formatów muzycznych m.in: MP3, MP3Pro, CD Audio, Ogg Vorbis czy WAV
  • Pobiera z serwisu CDDB informacje takie jak wykonawca, album czy gatunek muzyczny
  • Obsługuje tagi, pokazuje rodzaj kodeka, bitrate utworu, datę i wiele innych informacji
  • Posiada wbudowane wtyczki z efektami specjalnymi, które polepszają jakość i odsłuch muzyki.
  • Ma wbudowany korektor i mikser muzyczny.
  • Jest bardzo dobrze zaprojektowany, łatwy w obsłudze i ma bardzo ładny wygląd.

Choć od ostatniego świeżego wydania minęło już trochę czasu, to nawet dziś Quintessential wyprzedza niektóre najnowsze programy o lata świetlne. Warto zainstalować wypróbować możliwości i funkcje, tego niegdyś popularnego audio playera.

Systemy: Windows XP, Windows Vista, 7, 8, 10, Windows Server 2003, Windows Server 2008. [32/64]

Licencja Freeware

Pobierz najnowsze wydanie Quintessential Player z alternatywnej strony https://filehippo.com/pl/download_quintessential_player/

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish