Aktualna lista płac polskich czołowych polityków

Polskim politykom raczej nie straszne podwyżki cen żywności czy paliwa, ich pensji może pozazdrościć nie jeden przeciętnie zarabiający Polak. Miesięczne zarobki polityków często wynoszą tyle, na ile zwykły człowiek musi pracować cały rok. Wystarczy choćby spojrzeć na to, co otrzymują europosłowie – kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zarabiają więcej niż polski prezydent i premier”. Na pierwszym miejscu listy płac znalazł się prezydent Bronisław Komorowski, który zarabia ponad 20 tysięcy złotych. „Mieszka w Belwederze. Przez całą dobę ma ochronę , do jego dyspozycji są limuzyny oraz samoloty. Donald Tusk zarabia miesięcznie 19 155 zł brutto. Do tego mieszka w willi przy ul. Parkowej w Warszawie ” .

W zestawieniu oprócz czołowych polskich polityków oraz wójtów i burmistrzów, znaleźli się także europosłowie. „Fakt” uważa, że pensja Zbigniewa Ziobro z PiS „to prawdziwe kokosy”. „Wynosi ok. 30 tys. zł. Dodatkowo za każdy parlamentarny dzień dostaje się jeszcze ok. 1,3 zł diety . A na tych posiedzeniach spędza ok. 16 dni w miesiącu. Do tego dochodzą pieniądze na asystentów i biura” .

Na liście znalazło się 60 nazwisk. Prezentujemy pierwszą dziesiątkę najlepiej zarabiających polskich polityków – wszystkie kwoty brutto :

1. Bronisław Komorowski, prezydent RP : 20 tys. 137 zł

2. Lech Wałęsa, były prezydent : 6 tys. 182 zł

3. Aleksander Kwaśniewski, były prezydent: 6 tys. 182 zł

4. Wojciech Jaruzelski, były prezydent : 9 tys. zł generalskiej emerytury

5. Donald Tusk, premier: 19 tys. 155 zł

6. Waldemar Pawlak, wicepremier, minister gospodarki: 16 tys. 476 zł

7. Radosław Sikorski, szef MSZ: 15 tys. 804 zł

8. Bogdan Zdrojewski, minister kultury: 17 tys. 056 zł

9. Katarzyna Hall, minister edukacji narodowej: 14 tys. 503 zł

10. Ewa Kopacz, minister zdrowia: 18 tys. 293 zł.

FAKT.PL

Dodaj komentarz