Cowon – przenośny multimedialny odtwarzacz z ekranem 3D

Cowon 3D to pierwszy na świecie i jedyny jak dotąd wyprodukowany przenośny odtwarzacz multimedialny.Nowe urządzenie mobilne służy do odtwarzania najbardziej popularnych plików. PMP – Portable Media Player, został wyposażony w ekran wyświetlający obraz w 3D. Koreański koncern działający na rynku przenośnej rozrywki działa od 1995 roku.  Od utworzenia firmy oraz wyprodukowania przez nią pierwszych odtwarzaczy minęło więc już ponad 15 lat.

Wcześniejsze odtwarzacze multimedialne takie jak A2, zostały bardzo dobrze odebrane przez klientów co zmotywowało firmę do udoskonalenia swojego produktu. Ekran Cowon 3D wykorzystuje technologię parallax barier, co pozwala oglądać wyświetlane obrazy, bez konieczności używania specjalnych okularów. Sam wyświetlacz ma przekątną 4,8 cala i obsługuje rozdzielczość 800 x 480.

Cowon 3D

Dodatkowo możemy oglądać filmy w jakości Full HD „1080p”, a także podłączyć odtwarzacz do telewizora w domu poprzez złącze HDMI. Pozwoli na to pamięć wewnętrzna 32 lub 64GB którą można dodatkowo rozszerzać kartami SD. Odtwarzacz może komunikować się z internetem dzięki wbudowanemu odbiornikowi Wi-Fi w standardzie b/g. W azjatyckiej wersji będzie tu zainstalowana przeglądarka Opera co miejmy nadzieję przypadnie również wersji skierowanej do Europy.

Cowon 3D multimedialny odtwarzacz

Systemem na którym opiera się mobilny odtwarzacz multimediów od Cowon’a jest Windows CE 6,0. Podobnie jak miało to już miejsce we wcześniejszych modelach odtwarzaczy multimedialnych tego koreańskiego producenta, jak np. w A2, zapewniono wsparcie dla najważniejszych formatów do obsługi plików dźwiękowych, wideo, zdjęć a także dokumentów, takie jak: WMV, MKV, DivX, XviD, H.264, AVI, MPEG1/2/4. MP3, OGG, FLAC, WMA as well as PDF, PPT, XLC, DOC. TXT. Sugerowana cena, multimedialnego odtwarzacza  Cowon 3D PMP – wynosi 430 dolarów (model z pamięcią o pojemności 32 GB) oraz 510 dolarów (64 GB).

Dodaj komentarz