Google walczy z nieuczciwymi stronami i wprowadza zmiany w silniku wyszukiwarki

Dodane przez kair4 - sob., 02/26/2011 - 11:09
Google walczy ze spamem internetowym

Firma Google sprząta śmietnik w indeksie i wprowadza rewolucyjne zmiany w silniku swojej wyszukiwarki. Zmiany będą miały wpływ na pozycję stron WWW w wynikach wyszukiwania. Wszystkie witryny, które masowo powielają treść z innych serwisów, będą klasyfikowane jako spam i automatycznie zostanie obniżony PR takiego serwisu.

Kopiowanie jakiejkolwiek treści czy to będzie tekst, obrazek lub inne medium, będzie miało przykre konsekwencje dla nie uczciwego administratora strony. Sprzątanie syfu zaczęło się już dawno, a efekty tej pracy, użytkownicy zobaczą już nie długo.

Google zdecydowało się na takie zmiany, ponieważ właściciele stron WWW, informowali administrację Google o częstych przypadkach kopiowania, bez zgody autora ich tekstów. Witryny spamerskie, które dotychczas zajmowały poniekąd wyższe pozycję, po wprowadzonych zmianach otrzymają automatycznie niższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Od teraz silnik Google będzie analizował strony internetowe także pod kątem jakości, obniżając pozycję serwisów, które masowo powielają treści od konkurencji. Ponadto wyszukiwarka ma lepiej wykrywać serwisy wypełnione treściami o wątpliwej przydatności, które są często wykorzystywane przez osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych.

Zmiany w silniku Google są na tyle poważne, że wpływają na wyniki ponad 10% zapytań. Nowy algorytm silnika w szukajce Google, działa już w anglojęzycznej wersji, na dniach zostanie wdrożony we wszystkich regionalnych wyszukiwarkach. Ze zmiany wprowadzenia nowego algorytmu wyszukiwania zadowoleni są przede wszystkim uczciwi właściciele witryn internetowych.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish