Po ponad pięćdziesięciu latach amerykańska służba wywiadowcza FBI zdecydowała odtajnić akta dotyczące katastrofy UFO w Roswell . Tajemniczy incydent wydarzył się na pustyni 2 lipca 1947 r. w stanie Nowy Meksyk ok. 120 km na północny zachód od  słynnego dziś miasta Roswell. Wśród zwolenników teorii życia pozaziemskiego, istnieje przekonanie , że wydarzenie to mogło wpłynąć na całą rasę ludzką.

Wiadomość o rzekomym rozbiciu się pod Roswell niezidentyfikowanego obiektu latającego (UFO) z dziwnie wyglądającymi istotami pozaziemskimi, obiegła i wstrząsnęła całym światem. Katastrofa, która miała miejsce w tamtych czasach pozostaje żywa w mediach po dziś dzień. Incydent stał się jedną z największych zagadek na świecie. Zawiązało się wiele stowarzyszeń próbujących dojść prawdy na własną rękę .

Tragedia spod Roswell, była na początku ogłoszona przez wojsko amerykańskie, lecz później z niewiadomych powodów wszystkiemu zaprzeczano, że coś takiego w ogóle nie miało miejsca. Armia amerykańska zaczęła dementować wszelkie doniesienia oraz relacje naocznych świadków i tym samym pogrzebano na lata całą sprawę. Wszelkie zapiski z tamtych dni,  FBI utajniło i były strzeżone aż do dzisiaj.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych, sprawa katastrofy z Roswell, na powrót wraca na pierwsze strony gazet. Amerykańskie służby wywiadu, postanowiły odtajnić wszystkie akta związane z okolicznościami rozbicia się pozaziemskich istot na pustymi. Jeden z ujawnionych dokumentów jest zapiskiem, agenta specjalnego FBI Guya Hottela, prowadzącego dochodzenie w sprawie Roswell. Śledczy z sił powietrznych oznajmił, że w Nowym Meksyku znaleziono trzy tzw. „latające spodki” Opisał je jako okrągłe z wypukłym środkiem, o średnicy mniej więcej 50 stóp (około 15 metrów)

W każdym z nich znajdowały się trzy nadpalone humanoidalne ciała, o wzroście 3 stóp (około 1 metra) ubrane w metaliczne skafandry z wyjątkowo wytrzymałego materiału. Ciała były zabandażowane w podobny sposób w jaki bandażuje się pogromców rekordów prędkości lub pilotów testowych.Według tego samego informatora, katastrofę pojazdów pozaziemskich, mogła spowodować wyjątkowa aktywność radarów w wojskowej bazie w Nowym Meksyku. Taka aktywność fal radiowych, mogła spowodować zakłócenie w urządzeniach nawigacyjnych kontroli lotu na pokładzie spodków , co w rezultacie doprowadziło do rozbicia się UFO.

Zobacz odtajnione akta FBI ws. UFO z Roswell. pilik PDF jęz [EN]

Film to prawie 17 minutowy dokument, przedstawiający sekcję zwłok obcego spod Roswell, która była przeprowadzona przez wojskowych lekarzy . Materiał z rzekomej autopsji, okazał się zwykłym oszustwem , co udowodniono autorowi filmu, choć sam autor zarzekał się ,że jest on prawdziwy. Nie mniej warto go obejrzeć ponieważ jest ciekawie zrobiony.