Android 3.4 - Ice Cream Sandwich

Dodane przez kair4 - śr., 05/11/2011 - 18:18
Android 3.4 Ice-Cream Sandwich

W czasie trwania konferencji Google IO internetowy gigant przedstawił najnowszą wersję mobilnego systemu Android 3.4 pod nazwą kodową Ice Cream Sandwich ( lodowa kanapka ). Firma Google zamierza ujednolicić system w wersji dla smartfonów z wersją dla tabletów.

Zmiana ma dotyczyć  nie tylko interfejsu, ale również oprogramowania, a dokładnie jego kompatybilności. Google nie podało jednak zbyt szczegółowych informacji na temat Ice Cream Sandwich. Premiera Android Ice Cream Sandwich już w czwartym kwartale tego roku.Google zapowiedziało, że producenci telefonów jak i  operatorzy komórkowi będą zobowiązani do aktualizowania urządzeń z Androidem. Producenci, którzy zobowiązali się aktualizować swoje urządzenia ; HTC, Samsung, Sony Ericsson, Motorola oraz LG.

Google planuje też 18-miesięczny okres wsparcia telefonów od momentu rynkowej premiery.Google także podał, że na świecie zostało aktywowanych już 100 mln urządzeń z systemem Android. Codziennie aktywuje się 400 tys. nowych. W Android Market jest dostępnych 200 tys. płatnych i bezpłatnych aplikacji. W sklepie tym pobrano już 4.5 mld programów.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish