Co oznaczają sny ze zmarłymi

Dla każdego żywego organizmu sen jest bardzo ważną formą odpoczynku. Większość z nas bez dobrego wypoczynku nie potrafi normalnie i zdrowo funkcjonować. W momencie zasypiania nasz umysł praktycznie wyłącza się i nie jesteśmy w stanie w pełni go kontrolować. W zasadzie już w chwili zamknięcia powiek, tracimy świadomość ze światem zewnętrznym i nie mamy wpływu na to co nam się przyśni. Odchodzimy jakby w inny nieznany i tajemniczy wymiar. Czasami jest tak, że mamy fantastyczne sny, w których możemy latać i unosić się jak ptak nad koronami drzew lub sny z doznaniami erotycznymi, ale też bywają takie, gdy realnie śnią się nam osoby zmarłe.

Podczas takiego snu widzimy dokładne szczegóły postaci, potrafimy odróżnić jej nastrój oraz czy ma wobec nas dobre lub złe zamiary. Przeważnie takie doświadczenie nocne zapada długo w pamięci i jest powodem do częstych rozmyślań. Zmarli pojawiający się w naszych snach, wyglądają bardzo pogodnie i szczęśliwie. Rzadko się zdarza, że straszą koszmarnym wyglądem, próbują skrzywdzić czy dręczą, co nie oznacza, że takich snów nie ma?

Według pradawnych wierzeń sen jest jedyną sferą, w której dusze zmarłych mogą kontaktować się osobami żywymi. Cel tych kontaktów bywa różny, może to być powiadomienie o śmierci kogoś bliskiego, prośba o modlitwę lub załatwienie jakiejś niedokończonej sprawy. Nawiedzenie zmarłego we śnie, czasem bywa ostrzeżeniem przed jakimś niebezpieczeństwem, ciężką chorobą lub przygotowaniem do poważnych kłopotów.

Nie zawsze sen ze zmarłym oznacza coś niedobrego? W większości przypadków pojawia się: zmarła babcia, dziadek, mąż, żona, przyjaciel, dziewczyna, chłopak lub dziecko. Odwiedzają nas żeby poczuć bliski kontakt z kimś kogo mocno kochali i pragną po prostu się pożegnać. Jednak istnieją też przekazy ostrzegawcze, gdzie zmarły próbuje prowadzić nas w jakieś niemiłe i nieznane straszne miejsce. Taki sen można potraktować jako zapowiedź śmierci osoby śniącej. Często się zdarza, że po przebudzeniu natychmiast wpadamy w zakłopotanie i próbujemy dociec, co zmarły chciał nam powiedzieć oraz co taka wskazówka oznacza.

sny ze zmarlymi

Bywają sny, w których zmarły podaje nam dłoń oraz prowadzi nas w nieznane ciemne często niemiłe i chłodne miejsce, jest to sygnał, że chce nas zabrać do swojego świata. Takiego snu nie można bagatelizować, należy zebrać w sobie wszystkie siły i natychmiast obudzić się. Jest to zaproszenie do śmierci, więc musimy zrobić wszystko aby wyrwać się z pułapki. W najgorszej sytuacji są ciężko chorzy, którym nagle we śnie zmarły podaje dłoń. Jest to zły sygnał i przeważnie oznacza śmierć. W podobnej sytuacji są chorzy w czasie skomplikowanych operacji. Podłączone do aparatury w głębokiej narkozie, często widzą zmarłą duszę bliskiego, która próbuje zabrać chorego w jakieś dziwne mroczne miejsce.

W innych przypadkach podczas snu doznajesz krzywdy czy umierasz lub zapadasz w ciężką chorobę. Nagle widzisz jak zmarły stoi obok i nic nie robi, a nawet się pogodnie uśmiecha. Nie masz się czego bać oraz możesz być pewny, że Cię pilnuje. Próbuje Ci pomóc na wszelkie sposoby, strzeże Cię w świecie rzeczywistym i pomaga. Biski robi wszystko żebyś wyzdrowiał i poczuł się szczęśliwy. Z duszą zmarłego powinniśmy dużo rozmawiać, nie bać się i zadawać jak najwięcej pytań, ponieważ jak nas odwiedziła to ma jakiś zamierzony konkretny cel. Dopóki panujemy nad sytuacją i wszytko przebiega dobrze, starajmy się zachować duży poziom siły mentalnej, który w razie zagrożenia spowoduje ewentualne wybudzenie.

Niektórych przypadkach, gdy widzimy zmarłego, który stoi po drugiej stronie ulicy, drogi lub ścieżki. W każdym bądź razie w niedalekiej odległości od Ciebie, a miedzy wami jest mniejsza lub większa przeszkoda. Może to oznaczać kilka rzeczy – Popełniasz umyślnie wiele błędów i zmarły zawodzi się na tobie. Dzieli was mała przeszkoda do spotkania, najczęściej może oznaczać to śmierć. Chce Ci pomóc, czuwać nad tobą. Bardzo Cię kocha, ale pomimo tego, nie potrafi przełamać tej bariery, która stoi pomiędzy wami i oddziela was od siebie.

Ostatnimi wskazówkami snów są: rozmowa ze zmarłą osobą, uczestniczenie w jej pogrzebie, rodzinne święta, imprezy etc. Wtedy, albo chce Cię ostrzec, albo wesprzeć lub też bez żadnej przyczyny pokazać, że jest z tobą cały czas. Oczywiście sam najlepiej wiesz jaki był to rodzaj snu i do której wskazówki go zaliczyć.

Może to reż oznaczać kilka przesłań:

1.Po pełnia umyślnie wiele błędów i po prostu osoba zawodzi się na tobie.

2.Dzieli was mała przeszkoda do spotkania, najczęściej oznacza to śmierć.

3.Chce Ci pomóc, czuwać nad tobą. Bardzo Cię kocha, ale pomimo tego, nie potrafi przełamać tej bariery, która stoi pomiędzy wami i oddziela was od siebie. Może to być z twojej przyczyny, lub z obydwu osób, ale sam najlepiej wiesz jak ją przełamać.

4. Ostatnim wariantem, jest reszta snów. Np. rozmowa ze zmarłą osobą, bycie na jej pogrzebie lub w którym uczestniczy, rodzinne święta, imprezy etc. Wtedy, albo chce Cię ostrzec, albo wesprzeć, lub też bez żadnej przyczyny pokazać, że jest z tobą cały czas. Oczywiście, sam najlepiej wiesz, jaki był to rodzaj snu i do której kategorii go zaliczyć.

Gorąco zapraszamy do komentowania i udzielania odpowiedzi pod artykułem.

182 Razy Skomentowano Wpis “Co oznaczają sny ze zmarłymi

 • 21 lipca 2015 at 5:25
  Permalink

  Ostatnio przyśniła mi się sąsiadka za ściany która była alkoholiczką i z tego też powodu odeszła śniło mi się że bylem u niej i nie do końca wiem po co. Właściwie to była dobra kobieta tyle że z problem i lubiłem ją, ale co to może oznaczać. Proszę o odp na maila :)

  Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2015 at 12:58
  Permalink

  Ostatnio był w moim śnie kuzyn który umarł . hm dokładnie śniło mi sie ze bylismy w sklepie jakims i jego brat powiedział że on nic nie pamieta że nie zna mnie a on powiedział że zna mnie bardzo dobrze że wie kim jestem dla niego i dodał że o mnie nie zapomniał potem wspominał ze mną dzieciństwo i śmiał sie razem ze mna a dalej nie opowiem bo niestety obudził mnie budzik co to może znaczyć prosze o odpowiedz na maila pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 1 października 2015 at 15:03
  Permalink

  witam . Potrzebuje pomocy .. snila mi sie moja mama ktora 9 lat temu zmarla , snilo mi sie ze znow bylam na jej pogrzebie . Byla inaczej ubrana w snie , pamietam ze oczy otworzyla jakby ze spiaczki sie obudzila ale nic nie mowila , nie byla grozna , czy straszna .. nie wiem o co chodzi w tym snie .. pomocy .czekam na odpowiedz na E-mail 😉 . Dziekuje .

  Odpowiedz
 • 5 października 2015 at 12:18
  Permalink

  Witam,
  snil mi sie moj dziadek ktory od paru lat nie zyje, bylismy bardzo bliscy ze soba. W moim snie weszlam do jakiegos mieszkania, z moim malym psem, pies
  pobiegl nagle do pokoju i zanim zdazylam dojsc do pokoju, ktos zucil psa do wyjscia. Przerazona podbieglam a tam siedzial moj kochany dziadek, podbieglam do niego i chcialam go udezyc w twarz lecz nie moglam, wtedy dopiero uswiadomilam sobie ze to jest on, nie moglam
  go uderzyc, choc probowalam wielokrotnie, nagle zaczol sie milo usmiechac, wtedy wzielam go za reke i prosilam zeby poszedl ze mna.Wtedy sie obudzilam… bardzo prosze o odp.

  Odpowiedz
 • 5 października 2015 at 23:22
  Permalink

  Mi dziś śnił sie znajomy, z ktorym wczesniej dobrze zylam(bylam z jego kolega) i mu nieraz pomoglam, a od jakis 3 lat praktycznie nie widzielismy się, ale jak zmarl w maju br. myslalam o nim czesto, ale nie snil mi sie. a dzis snilo mi sie, ze z nim rozmawiam, kucnelam kolo niego i z nim rozmawialam, nie wiem jakie byly emocje…

  Odpowiedz
 • 7 października 2015 at 11:43
  Permalink

  a może zmarli dopominają się szanowania ich ostatniej woli??? ludzie nie zawsze to robią :( a tak niewiele trzeba, zapomniec o korzysciach i pieniądzach i pomóc duszomm…

  Odpowiedz
 • 3 listopada 2015 at 12:35
  Permalink

  Witam. Mnie także dzisiaj dopadł okropny sen. Śnił mi się mu tato, który zmarł 2 lata temu. Tylko właściwie nie śnił mi się on, tylko ze trzymałam jego trumnę z ciałem w domu. Wszystko było jakieś zagmatwane. Po krotce chciałam w tym śnie jakby pozbyć się go stamtąd w tym celu poszłam do księdza, który wybaczyl mi, że ciało było w domu i ze zabierze tatę na cmentarz, lecz najpierw będzie musiał przeprowadzić ekshumacje jego zwłok. Jedyne co już tylko pamiętam ze snu, to paniczny strach. Przy ekshumacji był też mój narzeczonych. Kiedy zapytałam, jak wyglądał tata ( bo pomimo tego, że był w trumnie w domu, nigdy do niej nie zagladalam) odpowiedział, że ręce i nogi wporzadku, ale oczy juz nie były te same, a właściwie ich nie było. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu na email. Dziękuję

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2015 at 21:55
  Permalink

  Witam ja mam codziennie sny ze zmarłymi, niema dnia żebym ich nie miał i zastanawiam się dlaczego tak się dzieje, parę lat temu odeszli moi bracia i z nimi mam te sny modliłem się często za ich dusze ale nic nie daje, często som życzliwi w moich snach a czasami nieznosni gdy idę spać to jusz wiem ze będę miał ich w moim śnie niewiem co mam robić a chciałbym onich nie śnić .

  Odpowiedz
 • 10 listopada 2015 at 10:53
  Permalink

  Mi śnił się dzisiaj mój dziadek który zmarł 9 lat temu. Był to dziwny sen, tymbardziej że do tej pory nigdy mi się on nie śnił chociaz często bardzo tego chciał bo był mi on bardzo bliski. Byłam w domu z rodziną i tam mój zmarły dziadek, który z początku bardzo przypominał mi mojego ojca (?) jednak nikt poza mna nie widział dziadka. Tylko ja go widziałam i z nim rozmawiałam. Nikt inny poza mną go nie widział. Powiedzialam o tym mojej mamie chociaz obawiałam się że mnie wyśmieje albo się zezłości. Dalszej części snu nie pamiętam. Tak się tylko zastanawiam co on mógł oznaczać? Czy mój dziadek chce się spotkać ze mną, tzn że umrę? Nigdy nie mialam tak wyraźnych snów, obawiam się że to mogło być jakieś ostrzeżenie przed śmiercią. Jeśli ktoś ma jakąś interpretację to proszę dać znać.

  Odpowiedz
 • 17 listopada 2015 at 8:50
  Permalink

  A jeżeli mnie i zmarłego we śnie dzieli stół? Tzn ja stoję a zmarły siedzi. To dużo nas dzieli do spotkania? Ja jestem chora, a zmarła to koleżanka ze szkoły średniej, która zmarła na to, na co ja jestem chora :( ostrzeżenie wiem, ale czy dużo nas dzieli ?

  Odpowiedz
 • 18 listopada 2015 at 19:15
  Permalink

  mi już tydzień się śni mój bardzo dobry przyjaciel który zmarł bardzo go kochałam ostatni sen to trzmałam go za ręke niewiem co to może znaczyć może chce żebym wiedziała że on zawsze mnie wspiera i jest przy mnie niemam pojęcia :(

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Translate »
Przeczytaj poprzedni wpis:
politycy płacą za wulgarne komentarze w internecie/fot.TVP.pl
Politycy płacą za wulgarne komentarze w internecie

Nie ma w Internecie takiej osoby, która nie natknęła się na wulgarne komentarze pisane pod adresem polityków różnych partii. Jak

Zamknij