Politycy płacą za wulgarne komentarze w internecie

Dodane przez kair4 - pt., 05/13/2011 - 06:26
internetowy troll

Nie ma w Internecie takiej osoby, która nie natknęła się na wulgarne komentarze pisane pod adresem polityków różnych partii. Jak się okazuje, to na czarnym pijarze można całkiem nieźle zarobić. Za jeden komentarz mający od 100 do 350 znaków można dostać 60 groszy za wpis czy nawet 2 złote.

Takimi formami zarobkowania zajmują się wyspecjalizowane firmy, które mają powiązania z największymi serwisami internetowymi w Polsce. Zatrudniają zawodowe grupy trolli internetowych, które w jednej chwili potrafią dodać dziesiątki komentarzy. W ten sposób skutecznie manipulują opinią publiczną.

Trolle komunikują się między sobą za pośrednictwem czatów lub innych niedostępnych kanałów informacyjnych. Na tego typu platformach, w miarę bezpiecznie mogą opracowywać zamierzone strategię.

Kup pan tanio trolla

Nie jest tajemnicą, że partie polityczne celowo zlecają komentowanie artykułów i ubliżanie czy wyzywanie politycznych oponentów. Nie ma wyjątków czy to jest partia X, Y czy Z. Wszyscy miesięcznie ładują w takie zlecenia dziesiątki tysięcy złotych. Sami często nakręcają spiralę nienawiści, żeby móc później czerpać z tego profity w postaci paliwa politycznego.

Co gorsze, konkurencyjność cen za trollowania jest wysoka, więc zaczęli już świadczyć usługi amatorzy, którzy pozakładali firmy jednoosobowe. Przyjmują zadania lżenia w sieci na konkretnych ludzi, kraje, nacje, firmy czy standardowo z rodzimego podwórka inne partie.

Zdalna praca dla gniewnego aktywisty

W internecie aż roi się od ogłoszeń typu "aktywność na forach dyskusyjnych, portalach, blogach tematycznych. Czy obecność na portalach społecznościowych i comiesięczne raportowanie z wykonywanych działań". Jest to podstawa tego plugawego i szkodliwego dla Internetu biznesu.

Ponadto w każdym województwie od dawna istnieje silnie rozbudowana sieć młodych aktywistów partyjnych. Ich głównym zadaniem jest ciągłe śledzenie grup dyskusyjnych, dużych serwisów czy for tematycznych. Szukają nieprzychylnych treści, które są momentalnie raportowane i zgłaszane. Biznesowa strategia wiąże się z odpowiednim atakiem oraz płatnym komentowaniem danej wiadomości. Podczas takich akcji wykazują się też nowo wcieleni do grupy, często na zasadzie wolontariatu.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish