Galeria fotografii przedstawia 38 zdjęć czerniaka złośliwego na ciele ludzkim. Jeśli masz podobnie wyglądające zmiany na skórze –  udaj się jak najszybciej do lekarza , to może uratować twoje życie. Wiele osób bagatelizuje różnego rodzaju pieprzyki na skórze i lekceważy tym samym swoje zdrowie, żyjąc w nieświadomości potencjalnie śmiertelnej choroby jaką jest czerniak złośliwy.

Według przeprowadzonych statystyk wśród pacjentów – ponad 90 procent wszystkich czerniaków znajduje się na skórze, lecz nowotwór ten może umiejscawiać się wszędzie tam, gdzie pojawiają się komórki barwnikowe, a zwłaszcza wewnątrz gałki ocznej, na błonie śluzowej, narządach płciowych, w jamie ustnej, krtani, przełyku, jelitach czy nawet żołądku.

Najczęściej powstaje w obrębie znamion barwnikowych, nazywanych potocznie  pieprzykami lub naroślami skórnymi. Czasami powstaje na skórze bez przebarwień tzn (piegi, pieprzyk ).

Poniżej przedstawiamy obszerną galerię zdjęć ze zmianami skórnymi, które są bardzo niebezpiecznym sygnałem powstania nowotworu złośliwego skóry (czerniaka).

Jeśli masz podobnie wyglądające znamię na swoim ciele –  to nie zwlekaj i udaj się z tym do lekarza . Im wcześniej wykryty zostanie nowotwór, tym szanse na przeżycie są większe.

źródło : czytaj więcej o czerniaku złośliwym na  Wikipedia