Huragan Irene nadciąga nad Polskę

Po Stanach Zjednoczonych huragan Irene zmierza w kierunku Europy i Polski. Obecnie żywioł przemieszcza się nad Atlantykiem i prawdopodobnie w weekend dotrze do zachodniej części kontynentu. Do Polski Irene nadciągnie w poniedziałek wieczorem, już nie jako potężny cyklon, lecz przybierze formę burzy z gradobiciem i silnym wiatrem , momentami mogącym przekroczyć nawet 110 kilometrów na godzinę.

Synoptycy przewidują od poniedziałku nadejście dużego niżu pogodowego, który utrzyma się w naszym kraju przez dłuższy okres czasu oraz przestrzegają , przed ulewnymi deszczami i burzami , gdzie miejscami może spaść nawet i 50 mm na jeden metr kwadratowy. Choć Irene nie jest już tak silnym huraganem jaki nawiedził USA, to nadal jest groźny i warto zachować ostrożność i nie bagatelizować ostrzeżenia o nadchodzącym żywiole.

źródło: Sfora.pl

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>