Tajemniczy pochówek i grób Alberta Einsteina

Albert Einstein bez wątpienia należał do najwybitniejszych fizyków naszych czasów. Jego największym osiągnięciem było odkrycie Teorii Względności za co otrzymał prestiżową Nagrodę Nobla. Geniusz w swoim życiu przeżywał wiele upadków i wzlotów, lecz cały czas, swoją największą uwagę poświęcał nauce. Z biegiem czasu Albert Einstein zaczął podupadać na zdrowiu , coraz częściej narzekał na bóle brzucha, które bardzo utrudniały dalszą pracę.

Jak się później okazało, lekarze wykryli w jamie brzusznej guza wielkości ludzkiej pięści. Po dokładnej analizie medycznej okazało się , że dokuczliwe schorzenie to tętniak aorty, który ciągle się powiększał. Niezadowalające wyniki badań, skłoniły Alberta Einsteina do sporządzenia testamentu. Testament zawierał wszystkie rękopisy, listy i prawa autorskie oraz wyrażał ostatnią wolę pochówku. Dokumenty po śmierci uczonego zostały przekazane do Uniwersytetu Hebrajskiego, gdzie znajdują się po dziś dzień.

Ciało i pogrzeb Alberta Einsteina.

W niedługim czasie po spisaniu testamentu, w poniedziałek 18 kwietnia 1955 roku naukowiec zmarł na skutek pęknięcia tętniaka. Tego samego dnia 7 godzin po zgonie, z ciała wydobyto mózg i gałki oczne, resztę poddano spopieleniu. Zanim skremowano Einsteina, doszło do skandalu. Patolog Thomas Stoltz Harvey, który wydobył organy z nieżyjącego naukowca , uczynił to bez zgody rodziny. Po licznych protestach bliskich, Thomas Stoltz bronił się, twierdząc ,że zrobił to dla dobra nauki. Za samowolne pobranie organów, patolog w niedługim czasie stracił posadę. Po przeprowadzonych badaniach na mózgowiu Alberta Einsteina, nie odkryto w nim nic niezwykłego. Jego mózg maił przeciętną wagę 1230 g i niczym się nie różnił od mózgu przeciętnego człowieka.

W Trenton 18.04.1955 roku odbyła się kremacja ciała i za razem symboliczny pogrzeb Alberta Einsteina. Według woli uczonego, prochy rozsypano w nieznanym miejscu na Ziemi, więc jako takiego grobu nie posiada.

Print Friendly
0
0

2 Comments:

  1. 0
    0

    za jaką teorię pola za zjawisko fotoelektryczne zewnętrzne

  2. 0
    0

    Albert Einstein otrzymał Nobla za teorię pola , nie za teorię względności , Matołku

Dodaj komentarz