Megalodon – prehistoryczny rekin ( zdjęcia )

Według naukowców Megalodon ( Carcharodon megalodon ) wyglądał jak gigantycznych rozmiarów żarłacz biały i był największym morskim drapieżnikiem w prehistorycznym świecie. Ten ogromnych rozmiarów rekin mierzył ok. 18 metrów, a jego ostre jak brzytwa trójkątne zęby, osadzone w potężnych szczękach, osiągały rozmiary do 17 cm długości, stąd też wzięła się jego nazwa Megalodon – Wielki ząb . Rekin żył w pramorzach oligocenu na przestrzeni czasowej od 25 do 1,5 mil lat temu.

Polował na inne duże zwierzęta morskie, przeważnie jego ofiarami były duże ssaki morskie, rekiny i wieloryby. Gatunek nie posiadał szkieletu kostnego, zbudowany był chrząstek, więc nie zachowały się jego pełne skamieliny, jedynie zachowały się skamieniałości jego zębów. Badacze na podstawie odkrytych skamielin zębów Megalodona, odtworzyli wierną rekonstrukcję szczęk, co dowodzi ,że zwierzę było bardzo podobne do żarłacza białego.

 

 

Dodaj komentarz

Translate »
Przeczytaj poprzedni wpis:
kololorowe ozdoby na Ryugyong Hotel
Ryugyong Hotel – Korea Północna też ma swój drapacz chmur – zdjęcia

Koreańczycy z północy mają wielki powód do dumy , po 23 latach budowy wreszcie ukończyli swój największy budynek , który

Zamknij