W Jerozolimie odkryto grób Jezusa Chrystusa

Już od samego początku istnienia wiary chrześcijańskiej powstało wiele zagadek i tajemnic związanych z miejscem pochówku syna Józefa z Arymatei Jezusa Chrystusa. Szukając w Jerozolimie śladów grobu „Króla Żydowskiego”,  archeolodzy natrafili na starożytne katakumby liczące 70 lat n.e. Jak twierdzą badacze, to znalezisko może wstrząsnąć całym Kościołem Katolickim i podważyć istniejące dotychczas zapiski biblijne, m.n. o zmartwychwstaniu Syna Bożego.

Tajemniczy sarkofag znajduje się w pobliżu Góry Oliwnej, 60 metrów od odkrytego w 1980 roku grobowca rodziny Jezusa. W tym miejscu prawdopodobnie spoczywają szczątki bliskich Jezusa – matki Marii, ojca Józefa oraz znanej z opisu drogi krzyżowej, nawróconej prostytutki Marii Magdaleny.

Po 30 letniej przerwie spowodowanej protestami lokalnej ludności oraz opiekunów miejsca spoczynku świętych.  James Tabor uzyskał zgodę władz kościelnych i wznowił dalsze badania archeologiczne. Do eksploracji grobowca, odkrywcy zastosowali najnowsze osiągnięcia zaawansowanej technologii. Naukowcy wywiercili w komorze otwór i wpuszcili do katakumb robota wyposażonego w mini kamerę. Obraz jaki zarejestrowało urządzenie wprawiło w osłupienie całą ekipę. Robot odkrył w środku prostokątne urny wykonane z piaskowca , w tamtych czasach nazywano je „pudłami na kości” . Na pokrywach pudeł widniał wyryty napis w języku aramejskim  „Boski Jehowa Wstań! Wstań!”.

Według Tabora napis stanowi namacalny dowód ,że w zawartości pudła z kośćmi, znajdują się szczątki Jezusa Chrystusa . Oprócz sarkofagu Jezusa, kamera robota zarejestrowała inną trumnę z rysunkami. Na płycie widnieją rysunki ryby z człowiekiem w środku, symbolizujące początki chrześcijaństwa. Po dokładniejszym zbadaniu rysunku, okazało się ,że  przedstawia on wizerunek Jonasza i wieloryba i jest symbolem zmartwychwstania. Znalezisko już budzi wiele kontrowersji nie tylko wśród społeczności katolickiej, ponieważ może podważyć całą wiarę chrześcijańską. Jedno jest pewne, że odkrywa nowe fakty historyczne, oraz ukazuje inne oblicze tego co wydarzyło się na Ziemi Świętej prawie 2000 lat temu.

25 Comments:

 1. ale jezus nie byl synem jozefa z arymatei

 2. Przecież to śmieszne! Maryja została wniebowzięta, więc nie może znajdować się w grobowcu, poza tym Maria Magdalena była prostytutką, była opętana przez 7 duchów i nawróciła się. Wystarczy przeczytać Pismo Święte, tam wszystko pisze.

  W ogóle jak można mówić o tym że tam leży Jezus i Jego rodzina tylko i wyłącznie czytając jeden napis na trumnie i jakiś rysunek ? Dlaczego uczniowie mieliby chować ciało gdzie indziej a nie spalić je aby zatrzeć ślady, a jeśli to żołnierze to czemu oni też Go nie spalili ?? Grób powinien być pusty!! A poza tym czy to jest grób Jezusa ? Przecież znaleźli już Jego grobowiec i ludzie pielgrzymują do niego. Co do Całunu to kościół wcale nie uznaje tego za falsyfikat ,ale też nie potwierdza jego autentyczności ponieważ nie ma na to jednoznacznych dowodów!! Poza tym ten napis można też odbierać inaczej, przecież już po Jezusie gdy chowano chrześcijan mogli pisać coś takiego na trumnach wierząc że ci zmarli kiedyś też zmartwychwstaną tak jak ten „boski Jehowa”

  Krótko mówiąc to pseudo odkrycie próbuje podważyć doktrynę 2 największych religii świata co wydaje się po prostu śmieszne

 3. Marga - usuwacie niewygodne komentarze?

  Napisałam prawdę o tym artykule który jest prawdziwy ale odkrycie archeologiczne nie i czyja to sprawka by namieszać w głowach chrześcijanom ale widzę, że prawdy nie można napisać bo już w tych czasach. Nie zajrzę już na tę stronę

 4. Marga - Planowany przekręt wszechczasów

  Cały artykuł śmierdzi kłamstwem. Niczego nie dowodzi lecz tylko mąci nam w głowie. Jest stworzony przez wynajętych „archeologów”. Proponuję poczytać o manipulacjach przygotowanych dla nas przez elity państw. Globalizacja, Podważanie doktryn i wiary wszystkich religii by stworzyć jedną New Age.

  Termin tzw teorii spiskowych też jest wymyślony przez rządy by wyśmiać ludzi szukających prawdy a tych którzy ją odkryli po prostu się unicestwia lub osadza w wariatkowie. Polacy kochani uchrońmy się przed tym i bezustannie szukamy prawdy lub wyprzedzajmy o jedną myśl tych którzy chcą zniszczyć naszą wiarę i tożsamość.

 5. jaskiniowiec2000

  całe to zamieszanie wokół chrześcijaństwa jest winą polityki Watykanu – od wieków gromadzą różne tajemnice, badania naukowe duchownych i odkrycia, wprowadzając nas niewtajemniczonych nawet celowo w stan nieświadomości lub mylnych wyobrażeń !!! nie wpuszczają naukowców do swoich watykańskich zbiorów bibliotecznych, nie udostępniają nawet prowadzonych skrupulatnie wyników obserwacji astronomicznych !!! WATYKAN CHCE RZĄDZIĆ CIEMNĄ MASĄ ( wie więcej niż inni, więc rządzi );
  i nie należy zapominać o manipulacjach watykańskich – wprowadzają dowolne zmiany w prawach i zasadach chrześcijańskich – wystarczy prześledzić np. historię odpustów i postów;

  • Watykan dawno jest w rękach Masonów i Iluminackich bankierów więc będzie robił to co każą mu elity. Mamy erę oligarchii. Nie bądźmy ignorantami. Nie wierzcie w tego typu odkrycia bo to mistyfikacja by zniszczyć chrześcijaństwo. Tego typu podobne odkrycia będą realizować dla innych religii by podważyć podstawy

 6. jaskiniowiec2000

  jeśli to miałby być grób Jezusa, to musiałby być pusty – wszak jak powszechnie wiadomo Rzymianie oskarżali fanatyków Jezusa o kradzież jego zwłok!!! Idąc dalej tym tropem prawdopodobne było by również gdyby to sami Rzymianie ukradli ciało Jezusa w obawie o nasilenie się kultu Jezusa po jego śmierci( zacieranie śladów o istnieniu Jezusa) -powszechne pielgrzymki do miejsca pochówku; zatem autor tego artykułu nie przedstawia faktów tylko swoją własną wizję odnalezionego jakiegoś grobowca i jego artykuł wypada bardzo blado;

 7. Mała poprawka: przeczytałem teraz jedną z wcześniejszych wypowiedzi, że napis „Boski Jehowa Wstań! Wstań!” – jest ponoć na każdym grobowcu- czy to prawda? bo jeśli tak to trochę zmienia to mój pogląd (wypowiedź powyżej) ale tylko trochę, bo oczywiście gdyby napis ten był na trumnie Jezusa lub, nie wiem, bezpośrednio przy niej, nad nią – to oznaczałoby, ze ktoś kto umieścil taki napis miał na myśli Jezusa Chrystusa, ale jesli napis ten jest na każdej trumnie to szczerze mówiąc tylko trochę się pocieszyłem, bo i tak uwazam że skoro tylko w tych grobowcach jest taki napis i jest tam trumna jakiegoś jezusa – to niby jakiego jezusa jak nie Chrystusa? Rodzina? bzdura wszystkie imiona się zgadzają i nagle imię Jezus, to co potomkowie identyczmnie się wszyscy nazywali? nawiazując do tradycji ? (fatalna teoria nie prawdopodobna raczej) – ale jest jedno wytłumaczenie – być moze po odnalezieniu grobowca rodziny jezusa- Ktoś PODŁOŻYŁ trumne z napisem Jezus– jakich jest pełno z tamtych czasów- to miałoby sens – sprytna inteligentna sztuczka- co myślicie, bo jak narazie to widzę że sam ze sobą gadam :)

  • Nie ma co snuć przeróżnych interpretacji. Znaleziono grobowiec w grobowcu szczątki , napisy na sarkofagach to nic innego jak wyraz wiary Żydów ( Chrystian- wyznawców Jezusa ) w zmartwychwstanie ciała (Symbolika ryby i Jonasza jest jednoznaczna !).Nie mogę się doszukać tych napisów hebrajskich ( lub aramejskich ) , gdybym je przeczytał to bym się wypowiedział ( mogli je źle przetłumaczyć ).

 8. Mam wielką nadzieję, że to wszystko nieprawda, ale jak można mówic że to chodzi o innego Jezusa, skoro widnieje ponoć napis: „Boski Jehowa Wstań!, Wstań!”- no to już nie pozostawia żadnych wątpliwosci, że napis ten udowadnia iż chodzi właśnie o tego Jezusa o którym, myślimy, rozumiem jeśli ktoś powie -to fałsz bo ……, ale nie rozumiem jak ktoś pali głupa że to niby inny Jezus nie odnosząc się do tego w/w napisu – trochę logiki

  • Panie Mariuszu , nie można jednoznacznie określić czy chodzi o tego czy innego Jezusa. W tamtych czasach imię : JEHOSZUA , JOSZUA , JESZU …MÓGŁ NOSIĆ KAŻDY ŻYD ! Należy też pamiętać że było wielu nauczycieli w tamtym czasie. Sławna inskrypcja nazywana CHAZON GABRIEL ( (widzenie Gabriela) mówi o tym jak anioł Gabriel rozkazuje komuś zmartwychwstać po trzech dniach . My znamy tylko jedną opowieść żydowską o zmartwychwstaniu po trzech dniach , a mianowicie opowieść o Jezusie z Nazaretu, i można by było od razu do niego przypiąć te słowa , gdyby nie to że inskrypcja jest starsza o 100 lat od czasów w których żył Jezus ! Trudno powiedzieć co by było ostatecznym dowodem w tej sprawie , może jakiś tekst zostawiony przy ossuarium…ale to sprawa przyszłości. Pozdrawiam !

 9. wybaczcie ale sarkofagi wyglądają jakby miały tydzień a nie 2000 lat.

 10. Bóg nie ma imienia wystarczy przeczytać Biblie ( oczywiście tłumaczenie z septuagnity bo w inne tłumaczenia wyraz Jahwe wmontowano z premedytacją). Jeżeli w trumnie są prochy po kremacji to mamy wyraźny dowód fałszerstwa bo chrześcijanie chowali ciała nienaruszone. Poza tym mamy jeszcze całun Turyński i chustę św. Weroniki przedstawiające wizerunek Jezusa co świat nauki uznał za autentyczny. Wyraźnie mamy kolejną bajkę archeologiczną. Taką samą jak ewangelia Barnaby spisana po aramejsku wiedząc że cały Nowy Testament był spisany po grecku ( greka z okresu przebywania Jezusa na ziemi).
  Nie ma czym się podniecać to kolejna bajka archeologiczna

  • NIE MA PAN RACJI !Imię JHWH jest starsze niż przekład LXX (Septuaginta ) a w formie JAH było znane już w starożytnym Egipcie !LXX w zachowanej formie to tekst chrześcijański ,stąd usunięto imię JHWH ( CHOCIAŻ W NIEKTÓRYCH RĘKOPISACH IMIĘ JHWH ZACHOWANO ! ). Jeżeli w urnie są prochy , to nie po kremacji tylko po tzw. drugim pochówku jaki każdy pobożny żyd miał zapewniony w rok po złożeniu do grobu jego ciała. Najstarszy syn przychodził po roku i zbierał szczątki do ossuarium i składał w niszy grobowca.Jaki świat nauki uznał całun i chustę za oryginał ? Z tego co wiadomo kościół rzymski oficjalnie uznaje te artefakty za falsyfikaty ze średniowiecza.Ewangelia Barnaby była znana ze średniowiecza i ten odpis uważano za falsyfikat , dzisiaj aramejski tekst wskazuje że mamy do czynienia z jakimś starym tekstem (ok.IV w n.e) – warto przypomnieć że najstarszy pełny odpis NT ( KODEKS SYNAICKI )też jest z IV w n. e.Co do greckiego NT , należy pamiętać że Ew Mt była z pewnością napisana po hebrajsku lub aramejsku (porównaj : Euzebiusz z Cezarei , Pantenus, Papiasz). Widać wiARĘ PAN MA ALE WIEDZA ZEROWA !Dla tego zalecam douczenie się albo milczenie !

 11. chciałem kolorowanki

 12. Czyz prawda nie jest że mortadele produkują ślepi?

 13. Ale jak to jest prawda, i to jest naprawdę grób Jezusa Chrystusa, to co z jego zmartwychwstaniem czy to jest kit czy co ???

 14. Tak naprawdę to nie do końca archeolodzy są pewni czy odkryto grób Chrystusa . Już w 2007 roku dali ciała , mówiąc że znalezli jego grób

 15. I kler padnie na ryj , będą musieli iść do pracy pasożyty :)

  • Nie jest to grób Chrystusa jak widać napisano wyżej że to są szczątki różnych osób i na wszystkich jest napisane Boski Jehowa Wstań! Wstań!”. To niczego nie dowodzi a to dlatego że Jezus tu nie był pochowany tylko szczątki bliskich Jezusa – matki Marii, ojca Józefa oraz znanej z opisu drogi krzyżowej, nawróconej prostytutki Marii Magdaleny. Nie obchodzi mnie Kler w kościołach, ale faktów nie należy fałszować i czytać ze zrozumieniem. Jeśli by chciano fałszować śmierć Chrystusa to spalono by ciało żeby nie przetrwało do czasów późniejszych. Fakty mówią same za siebie. Jak zwykle domniemana naukowców względem grobowca.

  • W końcu prawda powoli wychodzi na jaw! Zgadzam się z moim poprzednikiem. Do roboty!!! Można tu dużo pisać.. Szkoda czasu,

  • Przecież od dawna wiadomo że jest to mistyfikacja rozszyfrowana przez naukowców , do której się przyznało kilka środowisk.
   Tylko po co znów powtarzać te kłamstwa , być może jakaś czesć ludzi uwierzy.
   Nieprzeczalnym dowodem na zmartwystwanie jest całun turyński i nie tylko.

Dodaj komentarz