Chess Master - odkryj zasady gry i zostań mistrzem szachów

Dodane przez kair4 - śr., 05/30/2012 - 14:51
Chess szachy gra online

Chess Master wciągająca darmowa gra online przeznaczona na przeglądarki i komputery. Zasada jest podobna jak na turniejach szachowych. Zanim wykonasz ruch musisz się liczyć z upływającym czasem, ponieważ każde Twoje posunięcie jest rejestrowane przez zegar klepsydrę. W szachy grasz online z komputerem, który wcale nie jest łatwym przeciwnikiem i potrafi na planszy przeprowadzać zaskakujące ruchy. Jeśli jednak uda się wygrać z wirtualnym przeciwnikiem, zdobędziesz tytuł mistrzowski.

Krótki opis zasady grania w szachy, przeznaczony dla nowicjuszy z rodzajami pionków na planszy.

Szachy to gra, w której udział biorą dwie osoby. Rozgrywa się ją na planszy nazywanej szachownicą, gdzie rozstawia się 32 bierki (sześciu rodzajów, w tym po 8 pionów i 8 figur, łącznie 16 dla każdego z graczy). Celem gry jest danie mata, tzn. zagrożenie króla przeciwnika usunięciem z dalszej rozgrywki "zbiciem", którego nie sposób uniknąć. Gry jednak rzadko kończą się matem – gracze często poddają się, jeśli uważają, że dalsza gra doprowadzi do ich ostatecznej porażki. Zasady przewidują kilka sposobów remisowego zakończenia gry.

Nazwy szachowych bierek

figury i pionki w szachach

Ustawienia figur od lewej:

Wieża, Skoczek, Goniec, Hetman, Król, Goniec, Skoczek, Wieża oraz 8 pionków w na drugiej linii.

Celem rozgrywki partii szachów jest wykonanie mata królowi przeciwnika.

Remis przypada wtedy:
1.Ma miejsce pat.
2.Nastąpi trzykrotne powtórzenie tej samej pozycji.
3.Ma miejsce wieczny szach.
4.Za pomocą figur pozostałych na szachownicy nie można doprowadzić do sytuacji matowej.
5.Zostanie wykonane 50 posunięć bez bicia oraz ruchu pionem.

W sieci bez problemu można znaleźć darmową wersję przeglądarkową znakomitej gry Chess Master. Największym serwisem, gdzie gra w szachy ogromna rzesza miłośników tej rozgrywki, znajduje się pod tym adresem https://www.chess.com/pl/play-chess-online. Rejestracja jak i gra jest całkowicie darmowa. Utworzenie konta pozwala na rozgrywki online z graczami całego świata.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish