Takie niebo będzie za 7 miliardów lat

Od momentu wielkiego wybuchu w kosmosie zachodzi ciągły proces zmian. Planety czy nawet całe galaktyki ulegają przemianą, niektóre znikają na zawsze, a niektóre po kolizjach i potężnych wybuchach rodzą nowe światy. I tak to trwa nieprzerwalnie od samego początku istnienia wszechświata. Taki proces nie jest łatwo obserwować ponieważ trwa on latami i z punktu widzenia zwykłego śmiertelnika jest nieosiągalny oraz niemożliwy.

W obecnych czasach chcąc poznać przyszłość wszechświata, możemy przy pomocy komputerów dokonać symulacji. Takie symulacje są opracowywane na podstawie obserwacji ruchów ciał niebieskich, które po odpowiednich wyliczeniach ukazują obraz tego co wydarzy się na naszym niebie w bardzo odległej przyszłości. Na podstawie zebranych danych, graficy współpracujący z NASA, postanowili nieco przyspieszyć ten proces i opracowali ciekawą wizję jak może wyglądać nasze niebo za 7 miliardów lat.

Jeśli uda się przetrwać gatunkowi ludzkiemu to szczęśliwcy zobaczą nad swoimi głowami piękne widowisko. Jak wiemy już dziś i nie jest to żadną tajemnicą, że w stronę naszej Drogi Mlecznej pędzi z prędkością 140 000 km/s  galaktyka Andromedy. Według wyliczeń astronomicznych spotka się ona z Drogą Mleczną za około 3,5 miliarda lat. W skutek tego spotkania, niektóre gwiazdy i planety zderzą się ze sobą i przestaną istnieć, co spowoduje , że niebo nad naszą planetą dosłownie eksploduje i zapali się. Po przejściu dwóch galaktyk, na ziemskim niebie o ile Ziemia przeżyje ta kolizję , zobaczyć będzie można nową formację gwiezdną oraz nowe nieznane jak dotąd planety.

Zobacz zdjęcia jak będzie wyglądało niebo za 7 miliardów lat.

http://www.petapixel.com

Dodaj komentarz