Andres Godoy – jednoręki wirtuoz gitary klasycznej

Andres Godoy urodził się w San Antonio w Chile, jest wyjątkowym i niesamowicie uzdolnionym muzykiem, który dzielnie stawił czoło wszelkim przeciwieństwom losu . Miłość do muzyki i chęć dalszej gry na gitarze klasycznej przezwyciężyła jego trwałe kalectwo , któremu uległ gdy miał 14 lat. Młodziutki wówczas artysta, grywał w szkolnym zespole Los Halcones „Sokoły” i pewnego dnia, podczas prac na polu, wydarzyła się straszna tragedia , maszyna oderwała chłopcu całe  prawe ramię. Wypadek odcisnął straszne piętno na młodym muzyku i zdało by się rzec, że to dramatyczne wydarzenie jednoznacznie przekreśliło dalszą jego karierę muzyczną.

Po długo trwałym leczeniu  oraz rehabilitacji , Andres postanowił wrócić do pasji jaką kochał i zaczął ćwiczyć na instrumencie. Poszedł na lekcję nauki gry na gitarze klasycznej, gdzie poznał różne style i techniki . Jego determinacja była tak ogromna ,że z biegiem czasu opracował własny niepowtarzalny styl , który nazwał „Taptap”. Technika jaką gra Andres , polega na delikatnym szarpaniu strun i uderzaniu opuszkami palców o gryf. Muzyk doszedł do takiej perfekcji ,że trudno jest odróżnić czy na gitarze gra pełno sprawny muzyk.

Jego twórczość zainteresowała wielu czołowych artystów chilijskiej sceny , każdy chciał zagrać z Andresem i tym samym pokazać światu ,że nawet tak straszne inwalidztwo nie stoi na przeszkodzie aby spełniać swoje marzenia. Muzyka jaką komponuje Andres Godoy  to rock z elementami jazzu i korzeniami folklorystycznymi.

Dodaj komentarz