Darmowe programy do nagrywania i emulacji obrazów ISO DVD - CD

Dodane przez kair4 - czw., 01/03/2013 - 05:47
emulacja obrazow iso programy

Prezentujemy zestaw najlepszych darmowych programów do nagrywania i emulacji obrazów ISO utworzonych z nośników DVD,CD, HD DVD i Blue Ray. Wszystkie wirtualne dyski są na licencjach freeware lub GPL, więc można ich używać na komputerze nie ponosząc żadnych opłat. Narzędzia są bezpieczne w użytkowaniu, nie zawierają żadnych komponentów reklamowych typu Adware. Odkryj jedne z lepszych darmowych wirtualnych dysków.

Alcohol 52%

emulacja iso Alcohol 52

Jest to uboższa wersja płatnej aplikacji Alcohol 120 - jedynie różni się od pełnej (płatnej) wersji brakiem możliwości nagrywania i tworzenia obrazów ISO. Wśród użytkowników uznany jest za najlepszy program do wirtualnej emulacji obrazów płyt DVD i CD. Program doskonale radzi sobie z takimi zabezpieczeniami jak: Laserlock, SafeDisc, SafeDisc2, Securom, Securom, StarForce 1.x/2.x, VOB ProtectCD i VOB ProtectCD v5.

Obsługuje  formaty CD i DVD: CD-DA, CD+G, CD-ROM, CD-XA, Video CD, Photo CD, Mixed Mode, Multi-session CD, DVD: DVD-ROM, DVD-Video, DVD-Audio.

Jedyną wadą podczas instalacji  - jest propozycja autorów softu dodatkowego komponentu do przeglądarki jakim jest Alcohol Soft Toolbar.

Pobierz program http://www.alcohol-soft.com/

Magic ISO

program magic iso

Świetny darmowy program do emulacji nośników DVD,DC i wykonanych z nich obrazów ISO. Aplikacja obsługuje wiele formatów takich jak :BIN , IMA/IMG , CIF, NRG , IMG/CCD , MDF/MDS, VCD , VaporCD , P01/MD1/XA , VC4/000, VDI , C2D , BWI/BWT , CDI , TAO/DAO , PDI ,SVCD,DVD .

Zaletami wirtualnego napędu jest znacznie szybszy dostęp do danych, w porównaniu ze zwykłymi napędami optycznymi wbudowanymi na stałe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z łatwością uruchomić film,grę lub posłuchać ulubionej muzyki bez konieczności wkładania płyty do optycznej stacji dysków .

Instalacja programu przebiega sprawnie, a obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy , że użytkownik wskaże plik obrazu ISO i załaduje go do wirtualnego CD- ROMu, który widoczny jest  w komputerze jako dodatkowa stacja dysków i pojawi się ikonka na pasku TRAY. Czynność tą wykonujemy prawym klawiszem myszki zaznaczając kursorem "Mount" . Po chwili zamontowania obrazu płyty, aplikacja uruchomi automatycznie dane , które wyświetlą się tak samo jak byśmy fizycznie wsadzili do stacji nośniki  CD czy DVD.

Pobierz program http://www.magiciso.com/download.htm

DAEMON Tools Lite

program DAEMON Tools Lite

Jest to najpopularniejszy program wyposażony w proste narzędzia do tworzenia obrazów płyt i emulacji wirtualnych napędów CD/DVD. Za pośrednictwem Daemon Tools możemy stworzyć aż 4 niezależne wirtualne dyski, do których w łatwy sposób zamontujemy jednocześnie i uruchomimy pliki obrazów ISO.

Możliwości aplikacji

Montowanie obrazów ISO w formatach :mdx,mds,mdf, iso,b5t,b6t, bwt, ccd, cdi, bin/cue, ape/cue, flac/cue, nrg. Tworzenie obrazów w formatach :iso, mds/mdf i mdx z płyt CD, DVD, Blu-ray. Możliwa jest kompresja obrazów i  ochrona za pomocą hasła.

Pobierz program https://www.daemon-tools.cc/pol/products/dtLite

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish