Pobierz Remix Ubuntu - Przyjazny Puchacz 12.04 LTS

Dodane przez kair4 - ndz., 02/24/2013 - 22:58
Remix Ubuntu Przyjazny Puchacz

Po sukcesie Lśniącego Lamparcika i Niebiańskiej Nimfy przyszedł czas na Precise Pangolin - Przyjaznego Puchacza. Jest to przerobiona wersja Ubuntu 12.04.1 stworzona z myślą o polskich użytkownikach.

W obecnej odsłonie tego popularnego remiksu, usunięto wiele zbędnych i niepotrzebnych rzeczy m.in. znikły wszystkie niepolskie pakiety językowe czy najbardziej egzotyczne fonty. W systemie zaktualizowano listę aplikacji na dzień 24.09.2012.

W remiksie Ubuntu 12.04 dodano też pełne spolszczenie, pakiety kodeków audio i wideo opartych na wolnym oprogramowaniu, sterowniki do obsługi nowych urządzeń takich jak kamery czy karty graficzne.

Znajdziemy też wiele pomocnych programów m.in Ubuntu Tweak, 7- ZIP, FileZilla, OpenJDK 7, Cheese, Transmageddon, GIMP 2.8, Nautilus pyExtensions, XChat, XBMC, Midnight Commander czy NdisGTK.

Pełną listę oprogramowania znajdziecie na Czytelnia Ubuntu

Autorzy Przyjaznego Puchacza nie mają zamiaru konkurować z dystrybucją Ubuntu. Na forum entuzjastów znaleźć można takie oto oświadczenie :

Nasz remiks nie ma za zadanie zmienić Ubuntu w coś innego, dlatego podstawowe (flagowe) programy zostają na swoim miejscu,zamknięte oprogramowanie może być co najwyżej dodane jako opcja w skrypcie, nie mieszamy środowisk graficznych.

Ulepszona dystrybucja Ubuntu jest kierowana przede wszystkim do osób zaczynających swoją przygodę z Linuksem oraz dla ludzi wygodnych, którzy lubią mieć wszystko na jednej płycie.

Pobierz Miks Ubuntu 12.04.1 Przyjazny Puchacz http://ubuntu.pl/czytelnia/2014/06/02/triumfalna-turkawka-polski-remiks-ubuntu-14-04-lts-wydany/

 

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish