Historia rozwoju Androida

Dodane przez kair4 - śr., 06/05/2013 - 09:08
historia systemu android

System operacyjny Android.inc, firma Google zakupiła lipcu 2005 roku. Od tego momentu zaczęto prężnie wdrażać go na rynek mobilny. Na początku listopada 2007, pojawiła się już pierwsza beta i po pomyślnych testach zdecydowano opublikować, w pełni sprawne stabilne wydanie mobilnego Androida.

W momencie premiery nowego Androida, gigant z krzemowej doliny, chciał powalczyć z innymi molochami jak Apple czy Microsoft i ugryźć swój kawałek dolarowego tortu. Walka o potężny rynek klientów z urządzeniami mobilnymi, zakończyła się sukcesem. W miarę jedzenia apetyt rósł coraz bardziej, pojawiały się kolejne wersje, a wraz z nimi ekspresowo rosła liczba użytkowników.

Dziś Android stał się bardzo poważnym konkurentem dla podobnych systemów tworzonych przez Microsoft czy Apple. W miarę rozwoju z dnia na dzień zyskuje ogromną popularność. Największym atutem mobilnego Androida jest to, że został oparty o stabilne wydanie jądra Linux i oprogramowaniu na licencji GNU.

Obecnie system Google instalowany jest na większości urządzeniach mobilnych takich jak: telefony komórkowe, smartfony, tablety czy netbooki. Poniżej znajduje się infografika przedstawiająca ewolucję rozwoju Androida.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish