Stabilna wersja Ubuntu GNOME 13.10

Dodane przez kair4 - wt., 10/22/2013 - 01:02
Ubuntu 13.10 gnome

Nowe wydanie Ubuntu 13.10 ze środowiskiem GNOME jest alternatywą dla użytkowników, którzy nie potrafią odnaleźć się lub z różnych przyczyn nie akceptują serwowanego w oficjalnej wersji Ubuntu z Unity. I właśnie dla takich osób została stworzona odmienna wersja Linuksa z zaimplementowanym poprzednim środowiskiem.

Dystrybucja posiada najnowsze środowisko graficzne GNOME w wersji 3.8, jest to najbardziej udany projekt jaki do tej pory stworzyła ekipa programistów. Podczas prac wprowadzono wiele bardzo przydatnych funkcji.

Udoskonalono przeglądanie i uruchamianie programów zainstalowanych w systemie. Pozwoli to użytkownikowi łatwiej korzystać z ulubionych katalogów i aplikacji. Ulepszono moduł zaawansowanego wyszukiwania, otrzymamy efektywniejsze zdobywanie informacji o aktualizacjach, dodatkach czy programach. Po wpisaniu odpowiednich zapytań w błyskawiczny sposób wyszukiwarka poda nam wszystkie dane wyświetlając wyniki na pulpicie.

Jednak najważniejszymi zmianami jakie dokonano to jest: aktualizacja wszystkich pakietów, ulepszenie technologii wyświetlania animacji, poprawiono bezpieczeństwo komputera pod kątem udostępniania i współdzielenia zasobów. Zwiększono ochronę prywatności, dodano możliwość przełączenia interfejsu na najnowszy i klasyczny tryb GNOME.

Wbudowano wiele innych ciekawych gadżetów takich jak: zegarek światowy, animowane przejścia, zintegrowano metody wprowadzania tekstu "nowe ustawienia Regionu i Języka" oraz wiele innych funkcji.

Po za tym w nowym Ubuntu GNOME 13.10 znajdziemy: jądro Linux 3.11, X.Org Server 1.14.3, Mesa 9.2.1,odtwarzacz Rhythmbox 3.0, pakiet biurowy LibreOffice 4.1.2,Firefox 24, Thunderbird 24.

Download Ubuntu GNOME 13.10

Prezentacja Ubuntu GNOME

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish