Ubuntu 13.10 Saucy Salamander gotowa do pobrania

Dodane przez kair4 - pon., 10/07/2013 - 00:54
Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Canonical udostępnił kolejne wydanie popularnej dystrybucji Linuksa Ubuntu. Najnowszy Ubuntu 13.10 Saucy Salamander - łobuzerska salamandra, w większości jest udoskonaleniem poprzedniego wydania. W nowej odsłonie dodano: jądro Linux 3.11, X.Org Server 1.14.3, Mesa 9.2.1, odtwarzacz muzyczny Rhythmbox 3.0, pakiet biurowy LibreOffice 4.1.2, Firefox 24, klienta poczty Thunderbird 24. Jednak najbardziej skupiono się na głównych zmianach, które objęły Smart Scopes i środowisko Unity.

Od tej pory każdy użytkownik, będzie mógł w łatwy sposób posługiwać się lepszym sposobem wyszukiwania plików i katalogów -  bezpośrednio w systemie jak też w internecie. Nie wszystkim użytkownikom nowy pomysł się podoba.

Pojawiły się słowa niezadowolenia z ulepszonego dodatku, niektórzy użytkownicy twierdzą, że może być to próba inwigilacji, więc twórcy Smart Scopes uspokajają wszystkich bardziej podejrzliwych i informują ,że jest możliwość wyłączenia usługi na stałe.

Jak działa i do czego służy funkcja zaawansowanego wyszukiwania Smart Scopes?

Ubuntu 13.10

Przede wszystkim jest to rozbudowana aplikacja za pośrednictwem, której możemy w czasie rzeczywistym uzyskać dane z dysku i internetu. Wystarczy ,że w okienku wpiszemy odpowiednią frazę lub zastosujemy specjalną kombinację znaków czy wyrazów i w błyskawicznym czasie, Smart Scopes pokaże bardzo szczegółowe wyniki waszych zapytań.

Kolejną nowinką jaką możemy znaleźć w "Łobuzerskiej Salamandrze" jest nowy aplet klawiatury w obszarze powiadomień, pozwala na szybkie przełączanie różnych typów klawiatur i języków. Pojawiła się też możliwość tworzenia systemowego konta, przy użyciu usługi Ubuntu One.

Takie rozwiązanie jest wygodne w przyszłości podczas kolejnej instalacji. Pozwoli bez problemu i szybko skonfigurować nowy system. Ponieważ wszystkie ważne ustawienia, będą przechowywane na serwerze.W przypadku kolejnej instalacji wystarczy zalogować się na konto, a instalator automatycznie pokieruje dalszymi czynnościami.

Pobierz nową wersję Ubuntu 13.10 Saucy Salamander Ubuntu GNOME

Zobacz film z prezentacją dystrybucji

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish