Palenisko w ogrodzie ważny element wyposażenia ogrodu

palenisko ogrodowe

Palenisko ogrodowe to z pewnością świetny pomysł między innymi na rozpalenie ognia już dosyć chłodną porą. Wówczas mokre podłoże czy znalezienie suchego drewna może być istotnym problemem, który normalnie stanie się przeszkodą nie do pokonania. Ponadto decydując się na palenisko ogrodowe gwarantujemy posiadanej trawie nienaruszony stan, dlatego osoby, którym zawsze było szkoda wypalonego miejsca w ogrodzie, z pewnością będą zadowolone z zakupu. Osoby, które lubią przygotowywać różne potrawy w ogniu też znajdą takie palenisko niezwykle przydatnym, ponieważ nie tylko może ono zastąpić zwykłe ognisko, ale również i posłużyć za źródło ogrzewania kociołka ogrodowego.

nowoczesne palenisko ogrodowepalenisko z kamieniadekoracyjne palenisko w ogrodzie

Średniej wielkości palenisko nie kosztuje wiele, bo ceny kształtują się w granicach 150 zł, a przeciętna średnica to 60 cm. W ofertach niektórych sprzedawców można nawet kupić takie zestawy, które kosztują w granicach 300-400 zł. Niektóre modele palenisk są również bogato zdobione i posiadają nietypowe formy, dzięki którym można atrakcyjnie urozmaicić wyposażenie swojego ogrodu.

1 Komentarz:

  1. Ja mam ostatnio hopla na punkcie takich palenisk. Bardzo ładnie wyglądają na tarasie i wieczorem na pewno fajnie jest usiąść i ogrzać się przy takim żywym ogniu.

Dodaj komentarz