Wydano nową wersję openSUSE 13.2

Dodane przez kair4 - czw., 10/09/2014 - 02:51
openSUSE 13.2

Autorzy znanej dystrybucji openSUSE ogłosili dostępne wydanie tego Linuksa z kolejnym numerem 13,2. System jest pierwszym poważnym kandydatem przed publikacją finalnej stabilnej wersji, która ma się ukazać pod koniec listopada br. roku.

Warto zwrócić uwagę, że RC nie jest wydaniem końcowym ale testowym i służy do wprowadzenia ewentualnych poprawek, które mogą usprawnić wersję finalną. Twórcy zachęcają do instalacji dystrybucji oraz testowania i zgłaszania wszelkich błędów.

W obecnym wydaniu Suse 13.2 dodano lepszą obsługę hotspotów WiFi, środowiska KDE 4.14.1, GNOME 3.14, XFCE 4.12 czy kernel w wersji 3.17.

Oprócz tego zaktualizowano pakiet biurowy LibreOffice 4.3.1.2, poprawiono wydajności kart graficznych NVIDII i dodano wstępne wsparcie dla układu Tegra K1. Zastąpiono ext4 dotychczas domyślny systemu plików na btrfs.

Autorzy ulepszyli działanie instalatora YaST, który we wcześniejszych wersjach przepisany został na Ruby.

W tym wydaniu znajdziemy też nowego Firefoxa 32 z lepszą obsługą caschowania HTTP. Poniżej znajduje się link do sekcji downloadu, gdzie można pobrać i testować system. Pobierz obrazy ISO openSUSE

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish