Crystal Security 3 - darmowa ochrona antywirusowa w chmurze

Dodane przez kair4 - wt., 03/03/2015 - 17:36

Darmowy program Crystal Security jest niewielkim i nowoczesnym narzędziem antywirusowym bazującym na technologii Cloud Computing -  to znaczy, że wszystkie podejrzane pliki wysyła i skanuje w chmurze. Zastosowanie tej technologii pozwala odciążyć wszystkie procesy systemu operacyjnego, co przekłada się na lepszą pracę komputera oraz wygodne przeglądanie stron www.

Aplikacja zabezpiecza system operacyjny przed złośliwym oprogramowaniem, skutecznie wykrywa niepożądane oprogramowanie szpiegowskie czy ochrania użytkownika podczas surfowania w Internecie blokując podejrzane witryny. Narzędzie posiada trzy tryby skanowania i poziomy zabezpieczenia komputera: niski, wysoki i dowolny. W momencie wykrycia wirusa informuje użytkownika wyświetlając alert z nazwą szkodliwego kodu wraz z jego parametrami.

Dobrym rozwiązaniem jest funkcja tworzenia czarnych list zainfekowanych plików lub witryn. Funkcja czarnej listy pomaga użytkownikowi na bieżąco monitorować ilość zapisanych zagrożeń. Warto dodać, że Crystal Security nie wymaga instalacji, więc można go uruchamiać jako dodatkowa ochrona obok innych programów antywirusowych. Do prawidłowego działania aplikacja potrzebuje zainstalowanych w systemie bibliotek NET Framework w wersji 3.5 lub nowszych.

Crystal Security 3.5.0

Program kompatybilny z systemami:Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10, Server 2003, Server 2008 (32/64-bit)

Pobierz program:  Crystal Security + wersja portable. Źródło: http://www.crystalsecurity.eu/

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish