Kubuntu 15.04 nowym wyglądem kasuje konkurencję

Dodane przez kair4 - wt., 10/20/2015 - 02:07
Kubuntu Linux

Nowe wydanie Kubuntu 15.04 już chwilę po odpaleniu systemu wręcz poraża użytkownika pięknem, elegancją i funkcjonalnością. W przeciwieństwie do bliźniaczej dystrybucji Ubuntu to Kubuś okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Zmiany i udoskonalenia jakich dokonano w tym Linuksie nie tylko poprawiły estetykę wyglądu pulpitu, ale przede wszystkim poczyniono ogromy krok w kierunku optymalizacji i stabilności systemu, co przełożyło się na jego niezawodność oraz szybkości obsługi.

Amarok 2.8 Kubuntu 15

Firefox 37 Kubuntu 15

Innowacyjne zastosowanie Plasma 5.2.2 z motywem Compact odpowiadają za minimalistyczny wygląd interfejsu, który wprowadza użytkownika w nowoczesny i przyjazny świat systemu operacyjnego jakiego mogą pozazdrościć takie potęgi informatyczne jak Microsoft czy Apple.

Nowy Kubuntu nie tylko prezentuje się doskonale dla oka, ale przede wszystkim ma perfekcyjnie dobraną kolorystykę ikon i proste w obsłudze Menu wyboru aplikacji systemowych. Połączenie wszystkich detali sprawia, że praca na tym systemie jest czystą przyjemnością.

MENU Kubuntu 15

System Tray Kubuntu 15

Pasek obslugi Kubuntu 15

W najnowszym wydaniu Kubuntu znajdziemy środowisko KDE z numerkiem 14.12, Linux 3.19.0 - 15, Qt 5.4.1. Aktualizację sterowników obsługujących karty graficzne AMD Radeon.

Pakiet biurowy LibreOffice 4.4, odtwarzacz muzyki Amarok 2.8.0, Firefox 37, klienta IRC, klienta poczty Kmail, aplikację P2P Ktorrent, odtwarzacz filmów Dragon Player 2.0, przeglądarkę plików graficznych Gwenview, narzędzie archiwizujące ARK oraz wiele innych programów gotowych do użycia.

Wybor aplikacji w MENU Kubuntu 15

Kubuntu 15.04 Menu Komputera

zminana tapety i akcji myszy w Kubuntu 15

Osoby chętne, które chciałyby wypróbować nowe Kubuntu, mogą pobrać obrazy ISO z oficjalnej strony twórców. Jeśli nie chcesz instalować bezpośrednio na dysku, to można zainstalować Kubuntu za pomocą wirtualnej maszyny Virtual Box.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish