ProtonMail szyfrowana poczta alternatywą dla Gmail od Google

Dodane przez kair4 - pon., 03/26/2018 - 15:55
darmowa szyfrowana poczta e-mail

Szyfrowana skrzynka pocztowa ProtonMail to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prywatność i nie chcą żeby ich korespondencja była narażona na inwigilacje. Czym odróżni się ProtonMail od znanych skrzynek potowych e-mail.

Przede wszystkim wiadomości są szyfrowane i można je tylko odczytać po wprowadzeniu ustalonego hasła przez użytkownika. Wszystkie dane są bezpiecznie przechowywane na serwerach znajdujących się w Szwajcarii ponad 1 kilometr pod ziemią. Urządzenia znajdują się w ogromnych pomieszczeniach wykutych w litej skale.

Jednak najważniejszy jest bezpieczny system szyfrowania, który uniemożliwia przejęcia danych osobom postronnym. ProtonMail w początkowej fazie był dostępny tylko dla wybranych osób, a możliwość rejestracji odbywała się po przez zaproszenia. Obecnie usługa dostępna jest dla każdego. Darmowe skrzynki mają ograniczoną pojemność dyskową do 500 MB, płatne premium 1-5 GB i więcej.

W momencie rejestracji otrzymamy dwa adresy mailowe, jeden z końcówką szwajcarską "ch" oraz międzynarodowy "com" w rezultacie adres e-mail będzie wyglądał mniej więcej tak: przykladowyadres[at]protonmail.com lub ch.

Należy zwrócić uwagę, że komunikacja z innymi użytkownikami jest zabezpieczona dwoma hasłami. Jedno służy do logowania na konto, drugie do odczytania wiadomości. Proton posiada zaawansowany filtr spamu, listę kontaktów, archiwum wiadomości oraz kilka innych udogodnień.

Co mówią twórcy o ProtonMail

Jesteśmy naukowcami, inżynierami i deweloperami zjednoczonymi wspólną wizją chronienia swobód obywatelskich w sieci. Dlatego właśnie stworzyliśmy ProtonMaila - prosty w użyciu, bezpieczny serwis webmail z wbudowanym szyfrowaniem end-to-end oraz najbardziej nowoczesnymi funkcjonalnościami z dziedziny bezpieczeństwa. Naszym celem jest zbudowanie internetu, który szanuje prywatność i jest odporny na cyberataki.

Pamiętaj, że raz ustalone hasło z dostępem do szyfrowanych skrzynek e-mail nie może być utracone ponieważ odczytanie wiadomości będzie już nie możliwe. Natomiast hasło logowania na konto można odzyskać zawsze po podaniu stosownych danych. Jeśli niechcący zapomnimy hasło do odczytywania wiadomości, pozostanie nam jedynie reset całych ustawień konta i wszystkie zawarte wiadomości przepadną na zawsze, dlatego warto na wszelki wypadek, hasło zapisać w kalendarzu.

Warto dodać, że witryna oraz panel zarządzania użytkownika są przetłumaczone na język Polski, więc nie powinno być kłopotu z obsługą. Utwórz za darmo bezpieczne i szyfrowane konto pocztowe. Rejestracji kont e-mail dokonacie na oficjalnej stronie protonmail.com/pl/

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish