Norton Security 2016 Beta

Dodane przez kair4 - wt., 07/21/2015 - 16:40

Symantec udostępnił najnowsze wydanie pakietu antywirusowego Norton Security 2016 Beta. Jest to wersja testowa kierowana do wszystkich osób, które chcą przetestować działanie nowego Nortona. Program jest ciągle w wersji rozwojowej i podczas używania mogą wystąpić problemy. Wszystkie błędy można na bieżąco zgłaszać za pośrednictwem aplikacji do Symantec.

Oficjalna premiera finalnej wersji Norton Security 2016 planowana jest na drugą połowę bieżącego roku. Pakiet antywirusowy od Symantec nie tylko przeszedł gruntowną przebudowę, ale znacznie zwiększono jego skuteczność, dostosowując aplikację do obecnie panujących standardów.

W nowej wersji całkowicie przeprojektowano interfejs, jest teraz elegancki, funkcjonalny i miły dla oka. Poza liftingowymi zmianami, program doczekał się znacznych udoskonaleń. Autorzy aplikacji postawili na wygodę użytkownika i co najważniejsze bezpieczeństwo.

Nowości jakie znajdziemy w Norton Security 2016

Wielkim zaskoczeniem dla użytkowników będzie nowa ulepszona szata graficzna. Program oprócz zmiany estetycznego wyglądu zachował jego poprzednią funkcjonalność, więc starzy posiadacze oprogramowania nie będą mieli problemu z jego obsługą. Jednak największe udoskonalenia polepszające bezpieczeństwo wprowadzono w działaniu pakietu ochronnego.

Norton Security 2016 BetaNorton Security 2016 Beta interfejs

Gruntowne zmiany poczyniono w silniku skanującym i dodano funkcję Next Generation anti-malware. Jest to moduł analizujący w czasie rzeczywistym podejrzane pliki. Wtyczka łączy się automatycznie z potężną bazą danych, w której ma dostęp do ponad 4 trylionów sygnatur zagrożeń.

Zdalne sprawdzanie wirusów na serwerach, znacznie wpłynęło na optymalizację programu, ponieważ zmniejszono o ponad 80% magazynowanie metadanych na komputerze. Usługa Live update już nie będzie musiała co dziennie pobierać potężnych pakietów aktualizacyjnych z sygnaturami wirusów.

Kolejnymi zmianami poprawiającymi bezpieczeństwo jest wbudowanie agresywnej kontroli heurystycznej Norton Power Eraser. Jest to moduł chroniący użytkownika przed bardzo groźnymi próbami oszustw czy wyłudzeń poufnych danych.

Power Eraser wykrywa i blokuje szkodliwe programy typu scareware, crimeware i rogueware, których często używają cyberprzestępcy. We wcześniejszych wersjach funkcja działała z polecenia ręcznego teraz działa automatycznie.

Następnymi bardzo ważnymi zmianami w bezpieczeństwie jest udoskonalenie Next-generation SONAR. Plugin jest koronnym silnikiem oprogramowania, skanuje wszystkie czynności w czasie rzeczywistym. Wykrywa heurystyczne wszelkie zagrożenia pochodzące z sieci i nie tylko.

Funkcja odpowiada za bezpieczeństwo komputera, skanuje i usuwa każdy podejrzany kod, blokuje próby ataków, chroni przed phishingiem, wirusami oraz innymi robakami. W module SONARA zoptymalizowano wydajność, co znacznie wpłynęło na zużycie pamięci RAM w urządzeniach.

Ulepszono działanie wtyczek Norton Safe Web, Download Insight oraz Anti-Phishing. Aplikacje udaremniają próby włamań oraz zabezpieczają przed wyłudzeniami i kradzieżą danych. Sprawdzają witryny internetowe czy nie są wykorzystywane do oszustw. Z kolejnych nowości znajdziemy funkcję Intrusion Prevention System. Służy do blokowania w firewallu wszystkich prób pingu z podejrzane hostów.

Absolutną nowością jest dodanie antyphishingowego modułu Norton Community Watch, który informuje serwer Symantec o podejrzanych stronach internetowych próbujących wyłudzić ważne informacje. Główne zmiany przeszedł też moduł kontroli rodzicielskiej. Można teraz podczas nieobecności w domu, sprawniej blokować witryny i pliki, za pośrednictwem zdalnego serwera.

Nowa wersja jest mało zasobożerna przez co nie obciąża systemu i powinna doskonale spisywać się na nowych i starszych komputerach. Program działa z systemem Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista oraz XP (32/64 bit)

Zarejestruj się i pobierz: Norton Security 2016 Beta

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish