Jak wybrać tablet idealny?

Dodane przez kair4 - sob., 08/01/2015 - 01:38
wybór tabletu

Jeszcze kilka lat temu wybór tabletu nie stanowił wielkiego wyzwania, ponieważ nie było ich tak wiele i nie różniły się od siebie tak znacząco. Na jakie parametry zwracać uwagę przed zakupem idealnego urządzenia przenośnego?

Mobilny system operacyjny

Popularnym i najlepszym wydajnościowo systemem jest Android Marshmallow czy starszy KitKat. Wiele marek, chociażby LG Tablet, Google Nexus 7, Google Pixel C i Samsung Galaxy Tab S3 decyduje się na system od Google. Charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością, funkcjonalnością, która zdecydowanie wpływa na szybkość i poprawę wykonywanych przez użytkowników czynności. Pomyślano również o estetycznej stronie, która sprawia, że podczas odtwarzania muzyki w tle, widzimy okładki płyt z których dane utwory pochodzą. Natomiast w przypadku, gdy na urządzeniu zajmujemy się czymś innym, to możemy sami decydować co chcemy widzieć na ekranie. Oprócz tego mobilna wersja Androida dla tabletów, podobnie jak w innych urządzenia przenośnych, posiada dostęp do ogromnej bazy darmowych aplikacji w sklepie Google Play.

Wygląd i rozmiar ekranu

Wbrew pozorom szata zewnętrzna połączona jest również z jakością, ponieważ często jak wizualnie prezentuje się nasze urządzenie jest zależne od materiałów z jakich zostało zaprojektowane. Na szczęście zdecydowana większość obudów w tabletach jest wykonana z wysokiej jakości aluminium, plastiku oraz bardziej odpornego na zarysowania i pęknięcia szkła.

W ostatnich czasach producenci często projektują solidne ergonomiczne obudowy, które minimalizują ryzyko wyślizgiwania się urządzenia z rąk, a przy tym elegancko wyglądają. Oczywiście przedłuża to żywotność naszego tabletu. Kupując tablet warto również zapytać o rozdzielczość ekranu. Im wyższa tym lepiej sprawdzi się podczas grania w gry lub oglądania filmów w dużych rozdzielczościach.

Warto też zwrócić uwagę na przekątną ekranu i ile ma cali sprzęt. Mniejsza przekątna, np. 8’’, będzie bardziej poręczna do przeglądania internetu w podróży. Natomiast większa czyli około 10’’ sprawi, że wygodniej będziemy mogli pracować stacjonarnie np. w domu, biurze lub leżąc w łóżku oglądać multimedia i czytać elektroniczną prasę.

Pamięć wewnętrzna

Przy zakupie warto zwrócić uwagę szczególnie na rodzaj pamięci. Średniej klasy tablet powinien mieć minimum 2 GB pamięci RAM. Pozwoli swobodnie korzystać z internetu, portali społecznościowych, grac w gry i czytać e-prasę. Oczywiście zapotrzebowanie w tej kwestii jest zależne od tego, do czego będziemy używali tabletu, więc warto określić maksymalną granicę naszych potrzeb. Jeśli planujemy grać w rozbudowane graficznie produkcje, to w obecnych czasach 4 GB RAMu jest absolutnym minimum. Żeby nasz sprzęt działa płynne i nie zawieszał się podczas rozgrywki, lepiej zainwestować więcej grosza i kupić coś konkretnego.

Bateria i ładowanie

Jako, że jest to urządzenie bardzo mobilne, więc będziemy z niego ciągle korzystać. W tym przypadku często cena idzie w parze z jakością wytrzymałości baterii. Warto przed zakupem zainteresować się nad wytrzymałością baterii i jej czasem ładowania. Krótki czas ładowania i długi czas działania urządzenia na baterii, jest w tym przypadku bardzo wskazany.

Obsługa portów i wyjścia

Oczywiście musimy zwrócić uwagę czy tablet obsługuje porty wyjściowe jak: WiFi, Bluetooth, RJ45, HDMI czy USB. W dobie mobilnego internetu jest to absolutna podstawa, więc tablet powinien takie rzeczy obsługiwać. Przed zakupem warto porównać parametry różnych modeli tej samej klasy i wybrać idealny tablet dla siebie.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish