Gadu-Gadu Network idzie pod młotek i będzie sprzedane

Dodane przez kair4 - czw., 10/15/2015 - 12:42

Największy polski komunikator internetowy może w niedługim czasie zmienić właściciela. Gadu - Gadu jest znaną i cenioną marką świetnie rozpoznawalną na polskim rynku IT. Aplikacja zadebiutowała 15 sierpnia 2000 roku, był to pierwszy na świecie darmowy komunikator do publicznych dyskusji. Obecnie z programu korzysta ok. 2 milionów użytkowników.

 

Spory wzrost popularności odnotowano na początku 2000 roku, kiedy ukazały się pierwsze instalatory. W tym okresie trudno było znaleźć internautę, który nie miał na komputerze zainstalowanego Gadu Gadu. Korzystali z niego zwykli ludzie jak również urzędnicy w pracy, handlowcy, serwisy usługowe a nawet bankierzy. Program w dalszym ciągu jest dla wszystkich darmowy, twórcy jedynie zarabiają na reklamach jakie wyświetlają się podczas czatowania.

Prawdopodobną przyczyną słabego zainteresowania aplikacją jest rozwój nowoczesnych technologii webowych, które to całkowicie zmieniły oblicze komunikacji w sieci. Powstały jak grzyby po deszczy potężne serwisy takiej jak: Google Plus, Facebook, Twitter czy Instagram, gdzie za przysłowiowym jednym kliknięciem można opublikować do setek osób ważną wiadomość, film lub zdjęcie.

 

Choć stare poczciwe GG w dalszym ciągu jest rozwijane, to jednak przy ogromnej konkurencji i możliwościach jakie oferują media społecznościowe, jest mało prawdopodobne, żeby aplikacja odzyskała pozycję lidera sprzed kilku lat.

Nieoficjalnie krążą pogłoski, że zakupem firmy Gadu-Gadu Network interesują się takie potęgi jak Onet-RASP, Interia, Agora czy Grupa WP. Czy dojdzie do sprzedaży kultowego polskiego komunikatora i czy będzie dalej przez nowych właścicieli rozwijany? O tym prawdopodobnie dowiemy się w niedługiej przyszłości.

 

Na dzień dzisiejszy Gadu Gadu oferuje użytkownikom darmowe rozmowy głosowe, wideo konferencję, czat, miejsce na pliki na wirtualnym dysku w chmurze, menadżera wysyłania plików, zapis historii kontaktów, wersję webową komunikatora oraz portal internetowy z wiadomościami.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish