Nowe wydanie LibreOffice 5.1 z obsługą chmury będzie 2 razy szybszy

Dodane przez kair4 - czw., 10/29/2015 - 15:40

Według zapowiedzi producentów pakietu biurowego LibreOffice znajdziemy w najnowszej wersji 5.1 kilka przydatnych funkcji i udoskonaleń. Przede wszystkim zoptymalizowano kod oprogramowania pod kątem poprawy wydajności. Teraz program uruchamia się dwa razy szybciej niż w poprzedniej wersji. Oprócz samej poprawy szybszego startu, programiści zadbali o pełną wygodę użytkowników, ulepszając funkcję narzędzi paska bocznego.

LibreOffice 5.1 stał się nowoczesnym narzędziem, nareszcie zintegrowano go wirtualnymi dyskami Google Drive, One Drive i Share Point, co sprawi, że praca z dokumentami w oparciu o rozwiązania w chmurze stanie się jeszcze łatwiejsza.

LibreOffice 5LibreOffice 5.1 tworzenie dokumentowLibreOffice 5.1 narzedzia

W końcowej fazie aplikacja będzie jeszcze lepiej obsługiwała dokumenty biurowe MS Office 2016. Pracownicy z The Document Foundation twierdzą, że w dalszym etapie rozwoju, produkt LibreOffice będzie na rynku poważnym konkurentem dla płatnego MS Office 2016.

Pierwsze wydanie RC1 LibreOffice 5.1 będzie dostępne w połowie grudnia 2015 roku. RC2 i 3 jest planowane na styczeń 2016, natomiast finalna oficjalna wersja, pojawi się na początku lutego przyszłego roku.

Zainteresowane osoby będą mogły pobrać stabilną wersję LibreOffice z oficjalnej strony projektu. https://www.libreoffice.org/download/libreoffice-fresh/

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish