Clicktrans.pl – transport online

Oszczędność czasu, komfort i zmniejszenie kosztów – to tylko niektóre zalety korzystania z e-commerce. Dziś dzięki atrakcyjnej koncepcji aukcji transportowych Clicktrans.pl Polacy mogą także oszczędzać na transporcie przesyłek – wystarczy jedno kliknięcie, aby wybrać najkorzystniejszą opcję transportu.

Choć niemal każda branża zaznaczyła już swoją obecność w Internecie, do tej pory brakowało alternatywy dla długich kolejek w urzędach pocztowych i wygórowanych cenników firm kurierskich. Tak powstał Clicktrans.pl – platforma łącząca osoby poszukujące korzystnych ofert transportu przesyłki z firmami transportowymi, którym zależy na zdobywaniu dodatkowych zleceń.

– Przewoźnicy, którzy rejestrują się w serwisie to firmy, które mogą przewieźć naszą przesyłkę „przy okazji”. Przewoźnik składający ofertę transportu i tak jedzie tą samą trasą, ponieważ odbiera lub realizuje właśnie inne zlecenie. Aby zredukować liczbę pustych przebiegów, firmy transportowe składają wyjątkowo atrakcyjne oferty – na najpopularniejszych trasach takich jak Polska-Niemcy czy Polska-Wielka Brytania możemy w ten sposób zaoszczędzić nawet do 60% kosztów transportu – wyjaśnia Michał Brzeziński.

Kiedy i jak można skorzystać z serwisu?

Zawsze, gdy pojawia się potrzeba transportu. serwis jest szczególnie przydatny, gdy chcemy przesłać paczkę za granicę lub do Polski, a także gdy decydujemy się na zakupy internetowe, czy planujemy przeprowadzkę. Pośród najpopularniejszych kategorii przesyłek znajdziemy transport samochodów, przewóz paczek, transport mebli, transport motocykli i skuterów, przewóz zwierząt, czy nawet…transport dzieł sztuki. Serwis umożliwia zlecenie transportu niemal każdego rodzaju ładunku zarówno w kraju jak i w Europie.

Wystarczy opublikować darmowe ogłoszenie, w którym opiszemy przesyłkę – jej kategorię, wymiary, adres nadania i dostarczenia. Zazwyczaj zajmuje to nie więcej niż 2 minuty i co ważne – nie zobowiązuje nas do wyboru jakiejkolwiek oferty. Po zamieszczeniu ogłoszenia otrzymamy oferty transportu od firm, które kursują na wybranym przez nas odcinku.

– Format aukcji transportowych umożliwił nam odwrócenie ról i usprawnienie komunikacji pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem. Etap czasochłonnych poszukiwań firmy transportowej został całkowicie pominięty. Teraz to firmy transportowe same zgłaszają się do nas i konkurują o nasze zlecenie – tłumaczy Agnieszka Korzeniewska.

W wyborze przewoźnika pomoże nam nie tylko format aukcji „w dół”, ale również rozbudowane profile, dzięki którym mamy szansę sprawdzić m.in. takie informacje jak: dziedzina transportu w której specjalizuje się dana firma, liczba i rodzaj pojazdów którymi dysponuje czy posiadane ubezpieczenie, certyfikaty i licencje. Pomocny może okazać się także system komentarzy do poprzednich transakcji oraz ranking Top Transporter – firm transportowych cieszących się największym zaufaniem zleceniodawców.

Tego jeszcze nie było

Clicktrans.pl to jedyny serwis aukcji transportowych w Polsce, który umożliwia bezpłatną publikację ogłoszeń zarówno firmom jak i prywatnym zleceniodawcom. Co ważne, serwis powstał z myślą o korzyści dla wszystkich – jako zleceniodawcy oszczędzamy na transporcie, zweryfikowani przewoźnicy znajdują wolne ładunki, a przy okazji dzięki redukcji pustych przebiegów zmniejsza się też emisja CO2 do atmosfery.

Satysfakcja każdej ze stron, wykorzystanie potencjału oraz ochrona środowiska to główne idee przyświecające serwisowi. Szacuje się, że dzięki serwisowi Polacy zaoszczędzili już ponad 15 milionów złotych.

Przykładowe zlecenia zrealizowane:

Transport FORDA C-MAX 83139 z Monachium (Niemcy) do Oleśnicy za 1000 zł (oszczędność 1174 zł)

Przewóz kota z Wrocławia do Corby (Wielka Brytania) za 400 zł (oszczędność 256 zł)

Transport Harleya z Krakowa do Słupska za 450 zł (oszczędność 597 zł)

Przeprowadzka z Wrocławia do Luxemburga za 499 zł (oszczędność 246 zł)

Wyceń transport  i zdobądź najlepsze oferty od przewoźników.

Dodaj komentarz