Najskuteczniejsze darmowe antywirusy komputerowe

Dodane przez kair4 - wt., 12/08/2015 - 07:38
najlepsze darmowe anrywirusy

Każdy użytkownik systemu operacyjnego Windows powinien zdawać sobie sprawę z tego, że ,,goły” komputer bez żadnej ochrony może być narażony na różnego rodzaju ataki przez wirusy m.in. trojany, rookity. Z poniższego artykułu warto się dowiedzieć o jednych z najlepszych darmowych programów antywirusowych. Bardzo duża zaleta, która może przemawiać za tego typu aplikacjami to na pewno ich bezpłatna licencja tzw. freeware.

Początek warto zacząć od bardzo popularnego programu Avast! Bardzo stabilna licencja, zupełnie darmowa (z opcją wyłączenia zastosowań komercyjnych). Bezproblemowe działanie na systemach operacyjnych Windows XP, Vista, Windows 7 i Windows 8. U nas w kraju, można korzystać swobodnie z tego programu ponieważ w opcjach jest polska wersja językowa darmowego programu antywirusowego. W bardzo wielu testach antywirusowych to właśnie ta aplikacja zajmuję zazwyczaj miejsce w pierwszych TOP3 programów antywirusowych.

Głównie z tego powodu, że skuteczność programu antywirusowego jest stosunkowo duża zarówno w czasie rzeczywistym podczas normalnej pracy użytkownika a także w momencie zagrożenia przed potencjalnymi wirusami. Ważna zaleta programu to na pewno opcja inteligentnego skanu, a także funkcjonalność oddziałująca za ochronę całej sieci domowej, zazwyczaj WiFI. Kształt aplikacji po uruchomieniu a w zasadzie cały interface to bardzo korzystny dla każdego użytkownika - funkcjonalny a także bardzo intuicyjny.

Kolejnym bardzo dobrym programem antywirusowym jest Comodo AntiVirus. Przez wielu użytkowników uważany za najlepszy w licencji freeware. Bardzo proste zalety tego programu to kompletnie darmowa licencja freeware. Program odpowiada za skuteczną ochronę w systemach operacyjnych WindowsXP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8. Dobra strona tej aplikacji to polska wersja językowa.

Program tak dobrze działa ponieważ skaner darmowego antywirusa to bardzo skuteczne narzędzie. Po ostatnich zmianach rozbudowane funkcję dawać mogą dodatkową ochronę poprzez poprawione moduły bezpieczeństwa. W najnowszej wersji opcja programu ,,piaskownica” została całkowicie zoptymalizowana. Ten darmowy antywirus komputerowy w żaden sposób nie może spowalniać pracy komputera. Można zaobserwować, że aplikacja antywirusowa co raz częściej jest na wyposażeniu firm.

Program antywirusowy o którym należy wspomnieć to Avira. Zastosowanie tego programu to na pewno WindowsXP, Windows Vista, Windows 7 i Windows8. Licencja antywirusa jest darmowa (jednak opcja tu występująca to wyłączenie zastosowań komercyjnych).

W przypadku tego programu antywirusowego należy brać pod uwagę jedynie angielską wersję językową. Jeden z najbardziej powszechnych programów antywirusowych oczywiście koło innego programu Avasta. Dlaczego tak dużo użytkowników może decydować się na tego typu program. Z pewnością bardzo duża skuteczność. Czemu należy zawdzięczać ten czynnik, na pewno bardzo korzystne aktualizacje bazy sygnatur wirusów w dość krótkim okresie czasu. W nawiązaniu do najnowszych technologii(rozwiązań chmurowych) Avira bezproblemowo wspiera chmurę obliczeniową.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish