Wady i zalety zakupów świątecznych prezentów przez Internet

Dodane przez kair4 - czw., 12/03/2015 - 09:26
kupowanie prezentow swiatecznych w sieci

Gorączka przedświątecznych zakupów i długie kolejki w sklepach potrafią dać nam w kość. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na kupowanie prezentów świątecznych w Internecie. Obecnie zaawansowana technologia i dynamiczny rozwój dzisiejszego internetu, pozwala jak za dotknięciem magicznej różdżki zakupić dosłownie wszystko. Począwszy od drobnych gadżetów, upominków, elektroniki, artykułów spożywczych, zabawek czy nawet sprzętu gospodarstwa domowego.

Zalety kupowania w sieci.

Zdecydowanie zaletą jest wygoda, która towarzyszy zakupom przez internet. Dosłownie za pomocą kilku kliknięć możemy zrealizować, każdą naszą zachciankę. Kupujemy bez wychodzenia z domu, unikając tłoku ludzi, niepotrzebnych nerwów, stresu oraz kilometrowych kolejek przy sklepowych kasach.

Mało kto lubi przedświąteczny szał i ścisk, który odwiecznie towarzyszy w super marketach czy galeriach handlowych. Owszem samo kupowanie podarunku gwiazdkowego jest równie miłe jak i sama tradycja wręczania prezentu osobie bliskiej.

Dlatego warto w takim momencie zachować pozytywne emocje, których równowagę nie zakłócimy spędzając długie godziny w sklepie lub przepychając się przy stoisku z chytrą babą z Radomia.

  • Kolejną zaletą to niższe ceny niż oferowane są w sklepach stacjonarnych. Dlaczego tak jest?

Wszelkie koszty związane z wynajmem drogiej powierzchni handlowej hipermarketu, wliczone są w ceny produktów, za które oczywiście zawsze zapłacą klienci.

Czy robi różnicę fakt, że produkt jest sprzedawany przez firmę mającą swój e-sklep, a towar w magazynie, czy wyeksponowany jest na półkach w ekskluzywnym centrum handlowym?

Oczywiście, że nie. Dla klienta liczy się cena oraz jakość produktu. A skoro jakość jest ta sama, to po co przepłacać.

  • Wojna o skrawek chodnika

Innym problemem podczas przedświątecznych zakupów, jest notoryczny brak miejsc parkingowych. Zaparkowanie samochodu w bliskiej odległości od sklepu często wiąże się z istną walką z innymi kierowcami na przysłowiowe topory.

Bezradni i zdenerwowani, niekiedy nasze auto zostawiamy daleko, lub narażamy się na mandat, ponieważ zaparkowaliśmy na przysłowiową chwilę w niedozwolonym miejscu. Mandat za złe parkowanie na pewno nie ucieszy wujka Mikołaja.

Wady zakupów w internecie.

Wadą niestety jest brak możliwości dotknięcia, czy zobaczenia produktu na własne oczy. Przez internet kupujemy dzięki zdjęciom i opisom towarów, które sprzedawca zamieści w ofercie. W sklepie produkt możemy zdjąć z pułki, obejrzeć i sprawdzić, czy to jest właśnie to, czego szukamy.

Kolejnym problemem jest częsty brak towarów. Klienci w okresie przedświątecznym, potrafią dosłownie ogołocić magazyn z towaru w przeciągu kliku dni. Dlatego warto zamówienia składać dużo, dużo wcześniej, nie w ostatniej chwili.

Zakupy online nie zawsze są bezpieczne.

Zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy to coraz więcej sprzedawców próbuje wyłudzić pieniądze od klienta, wykorzystując niewiedzę. Dlatego też zakupy w sieci warto robić tylko i wyłącznie u znanych i cieszących się dobrą opinią sprzedawców.

Nie ufajmy tym, którzy dopiero co rozpoczęli swoją działalność i nie mają żadnych opinii, albo oferują niebotycznie niskie ceny. Bardzo niska cena powinna wywołać u nas alarm i przypuszczenia, że być może ten sprzedawca nie jest godny zaufania i coś kombinuje.

  • Skoro kupujemy online, to pojawia się kwestia przesyłki.

W okresie przedświątecznym firmy kurierskie i poczta są nierzadko obłożone dużą ilością przesyłek. Bardzo często zdarza się, że osoby, które zamówiły produkt na niedługo przed świętami, zwyczajnie przesyłki nie otrzymają na czas.

Wszystkie osoby, które decydują się na zakupy przez internet, powinny zdawać sobie sprawę, że warto zamawiać przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

  • Należy również czytać informacje zamieszczone pod ofertami m.in:
  1. stan magazynowy,
  2. dostępność,
  3. czas realizacji,
  4. rodzaj dostawy,
  5. formy płatności.

Sprzedawcy zazwyczaj zamieszczają informację o czasie oczekiwania na przesyłkę i oszacowanym terminie doręczenia produktu. Kupowanie przez internet z pewnością jest wygodne, szybkie i dużo tańsze, aniżeli zakupy w sklepie stacjonarnym.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish