Avira Free Antivirus skuteczna ochrona komputera przez wirusami

Dodane przez kair4 - sob., 01/02/2016 - 14:31
Avira Free Antivirus

Najnowsza wersja darmowego programu Avira Free Antivirus może śmiało konkurować z najlepszymi płatnymi odpowiednikami oprogramowania antywirusowego. Zaletą programu jest doskonała wykrywalność zagrożeń, lekkość dla systemu jak również pełny monitoring sieci i komputera w czasie rzeczywistym.

Avira w bezpłatnej wersji ma wbudowaną zaporę ogniową (firewall), moduł antykradzieżowy, szybki skaner wirusów, funkcję automatycznego pobierania najnowszych aktualizacji z bazami sygnatur zagrożeń oraz tworzy szczegółowe raporty. Program jest bardzo wysoko notowany w testach wykrywalności w serwisie Av-Comparatives.org, dlatego też użytkownicy bardzo często instalują czerwoną parasolkę na swoich komputerach.

Avira free Antivirus 2016 Interfejs programu

comparatives test antivirus 2015

Avira Free Antivirus ma niewielkie wymagania sprzętowe, dlatego doskonale sprawdza się na starszych maszynach. Nie obciąża zasobów komputera i pozwala użytkownikowi normalnie korzystać z zasobów Internetu czy ulubionych aplikacji. Kolejną ważną cechą jest łatwa obsługa i miła dla oka szata graficzna interfejsu. Program w bezpłatnej wersji został wyposażony tylko w podstawowe funkcje ochrony.

Nie posiada polskiego tłumaczenia, skanera poczty przychodzącej i wychodzącej, modułu ochrony gracza, wtyczki do optymalizacji systemu czy monitoringu niebezpiecznych stron WWW. Jednak brak rozszerzonych funkcji wcale nie świadczy o gorszej skuteczności wykrywalności niebezpieczeństw. Jest w pełni oparty o taki sam silnik skanujący i bazy sygnatur jakie znajdziemy w płatnych odpowiednikach.

Avira free Antivirus 2016 skanowanie i aktualizacja sygnatur zagrozen

Podstawowe funkcje antywirusa:

 1. Posiada bardzo wysoki współczynnik wykrywalności szkodliwego i złośliwego oprogramowania.
 2. Rezydentną ochronę, która chroni zasoby komputera w czasie rzeczywistym.
 3. Posiada moduł zapory ogniowej "Firewall", który zabezpiecza sieć przed włamaniami i atakami hackerów.
 4. Ma wbudowaną funkcję automatycznej aktualizacji najnowszych sygnatur zagrożeń.
 5. Szybki i dokładny silnik skanera wirusów, wykrywa zagrożenia nawet w archiwach.
 6. Wbudowaną ochronę zagrożeń m.in zabezpiecza przed: Adware, Spyware, Trojanami, Backdoor, Dialerami, Phishingiem, Malware oraz innym szkodliwym kodem.
 7. Posiada heurystyczną ochronę komputera i plików.
 8. Zabezpiecza dostęp do zaawansowanych funkcji programu hasłem.
 9. Analizuje oraz przenosi podejrzane pliki do kwarantanny, gdzie są oczyszczane i leczone.
 10. Łatwy w obsłudze i czytelny interfejs graficzny, z jego obsługą poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy.
 11. W programie nie zabrakło też zaawansowanych ustawień. Użytkownik może zaplanować wykonanie kompletnego skanowania, określać wrażliwe obszary do analizy czy zapisywać utworzone szczegółowe raporty.

Avira free Antivirus 2016 wlaczenie trybu ochrony

Avira jak na bezpłatną aplikację charakteryzuje się całkiem niezłymi możliwościami i naprawdę jest skuteczną ochroną. Jedynym minusem jest brak polskiego tłumaczenia. Niemiecki producent Avira Operations GmbH na swojej stronie udostępnił darmowe instalatory dla urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi iOS, Android oraz komputerów z Windows 7, 8, 10 i Mac OS X.

Pobierz program Avira Free Antivirus z oficjalnej strony producenta. https://www.avira.com/

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish