Windows Defender osiąga coraz lepsze wyniki w testach antywirusowych

Dodane przez kair4 - pt., 01/29/2016 - 06:21
windows Defender

Wiadomo od dawna, że wielu użytkowników praktycznie nie korzysta z oferowanej darmowej ochrony antywirusowej w systemie operacyjnym Windows. Większość uważa, że dostępny w narzędziach program Defender, absolutnie nie spełnia żadnej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i często jest wyłączany lub całkowicie blokowany.

Jak się okazuje nie do końca jest to dobre posunięcie, ponieważ produkt Microsoft osiąga coraz lepsze wyniki w testach wykrywalności zagrożeń. Potwierdza to zaskakujący bardzo dobry wynik, który pojawił się na renomowanej stronie AV Test.org.

W laboratorium AV-Test Institute oprócz innych czołowych programów antywirusowych zbadano też produkt Microsoft Windows Defender. Program testowano pod względem użyteczności, wydajności oraz skuteczności ochrony przed atakami sieciowymi i wirusami. Najwyższą oceną jaką może zdobyć badana aplikacja to maksymalnie 18 punktów. Tak wysokie noty często otrzymują najlepsi producenci jak: Kaspersky, Avira, Norton, F- Secure czy Bitdefender.

Jeśli chodzi o Windows Defendera to wcale nie wypadł tak źle, ponieważ otrzymał aż 15,5 pkt na 18 możliwych, więc jest to naprawdę świetny wynik, który daje gwarancję solidnej ochrony komputera. Żeby w ogóle program zakwalifikował się do rankingu Top AV-Test, musi osiągnąć minimalną ilość 10 punktów. Jeśli nie spełnia wymaganych kryteriów nie jest brany pod uwagę.

Jak widać programiści z Redmond nie spoczywają na laurach i z roku na rok coraz bardziej pracują nad poprawą i zwiększeniem bezpieczeństwa swojego systemu. Miejmy nadzieję, że pozytywny wynik testu przekona wielu niezdecydowanych użytkowników, którzy często szukają innych alternatywnych rozwiązań, nie wiedząc jakie dobro mają pod ręką praktycznie za damo.

Kilka słów o możliwościach Windows Defender

Standardowo program jest instalowany wraz z systemem Windows, wyposażony w podstawową ochronę i jak dowodzą ostatnie testy bardzo solidną ochronę. Zabezpiecza system oraz usuwa z komputera wiele szkodliwych programów, wirusów, Malware czy Adware. Posiada elegancki i łatwy w obsłudze interfejs, nie zakłóca pracy komputera, jest lekki dla zasobów, codziennie aktualizuje najnowsze bazy wirusów z zagrożeniami.

Pobierz Windows Defender z oficjalnej strony https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17466/windows-defender-offline-help-protect-my-pc

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish