Fireboy and Watergirl - zagraj online we wszystkie części gry

Dodane przez kair4 - sob., 02/13/2016 - 09:51
gra Fireboy and Watergirl 5

Każde wydanie Fireboy and Watergirl to doskonała propozycja gier przeglądarkowych dla wszystkich miłośników platformówek, ale także i logicznej rozgrywki. W tym wypadku trzeźwe myślenie naprawdę będzie nam potrzebne. Czego można się spodziewać po tej jakże popularnej grze?

Typowa gra platformowa, ale…

„Fireboy and Watergirl”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza ognistego chłopca i wodną dziewczynkę, to tytuł, który nie pojawił się tutaj bez powodu. Z pozoru gra wydaje się bardzo prosta. Zaczynamy naszą przygodę w pierwszym poziomie składającym się z szeregu platform prowadzących nas do celu jakim są drzwi.

Od razu jednak zauważymy, że mamy dwie pary drzwi, do tego każde oznaczone innym symbolem. Okazuje się, że jeden gracz musi doprowadzić do celu dwie postacie jednocześnie, którymi steruje osobnym zestawem klawiszy na klawiaturze.

Możemy poruszać się postaciami jednocześnie, a możemy też na przykład najpierw jedną z nich przejść kawałek poziomu, a następnie drugą dołączyć. Zazwyczaj jednak nie uda nam się przejść całego poziomu jedną postacią, a dopiero później drugą. Dlaczego? Gdyż postacie te są zależne od siebie i wzajemnie się potrzebują, aby móc pokonywać różne przeszkody znajdujące się na kolejnych poziomach.

Kooperacja

Na planszy znajdziemy na przykład dźwignie, które poruszają windami czy drzwiami blokującymi przejścia. Mogą być także przyciski mające dość podobne działanie. Przyciski występują parami, kiedy jedna postać trzyma przycisk druga korzysta z otwartego przejścia, a później odwrotnie. Tylko w ten sposób można przechodzić poziomy, a czasem znalezienie rozwiązania (szczególnie na dalszych poziomach) staje się naprawdę trudne.

Diamenty i przeszkody

Postacie różnicują także znajdujące się na planszach przeszkody. O ile zielone bagna muszą omijać obie postacie tak już wodna dziewczynka może przechodzić wodą, a ognisty chłopiec lawą. Warto o tym pamiętać, gdyż te zdolności mogą bardzo przydać się w grze. Mamy także podział na diamenty, które trzeba zbierać. Dziewczynka zbiera diamenty niebieskie, a chłopiec czerwone i nie da się zrobić tego odwrotnie.

Wspaniały wygląd

Gra Fireboy and Watergirl jest zaskakująco dobrze dopracowana pod względem graficznym. Kolejne poziomy wyglądają naprawdę bardzo zachęcająco, a animacja nie daje nam powodów, aby do czegokolwiek się doczepić.

Gra jest oczywiście dostępna zupełnie za darmo na portalu twórców, więc nie wymaga żadnej instalacji. Żeby zagrać potrzebny jest plugin Adobe Flash Player, który można pobrać z oficjalnej strony Adobe.

GraJ Fireboy and Watergirl https://www.fireboynwatergirl.com/

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish