Program Odkurzacz w nowej odsłonie potrafi wymieść też konkurencję

Dodane przez kair4 - pon., 02/08/2016 - 06:32

Odkurzacz jest darmowym narzędziem do optymalizacji i konserwacji systemu Windows. Projekt autorstwa Franmo Software, który od kilku ładnych lat ciągle rozwijany przez polską grupę entuzjastów. Kiedy pojawiły się pierwsze wersje odkurzacza, a były to czasy gdzie na każdym komputerze królował legendarny Windows XP.

Większość użytkowników jednak nie była z narzędzia zadowolona. Program podczas przeprowadzania optymalizacji, potrafił dosłownie wyrżnąć z systemu potrzebne do sprawnego działania pliki i biblioteki. W większości przypadków kończyło się nieodwracalnym uszkodzeniem systemu, blue screenem oraz instalacją nowego Windowsa.

Program Odkurzacz 13

Twórcy wyposażyli program w możliwość kopii bezpieczeństwa, ale większość użytkowników przyzwyczajonych do konkurencyjnych programów jak: TuneUp czy CClener, nie zwracała na to uwagi. Często popełniali błędy, usuwając z komputera "na oślep" wszystko jak leci. Problemy Odkurzacza narastały i w pewnym momencie projekt przestał być rozwijany i popadł trochę w zapomnienie.

Program Odkurzacz 13.55 przywracanie kopii systemu

Grupa postanowiła reanimować program. Naprawiono wcześniej zgłaszane błędy, poprawiono wydajność i funkcjonalność narzędzia, poczyniono znaczne zmiany w samym wyglądzie interfejsu. Bardzo ważną kluczową poprawką jest aktualizacja nowych bibliotek skanera.

Program teraz omija większość potrzebnych plików, które omyłkowo mogłyby zostać usunięte z systemu. Wniesione udoskonalenia bardzo pozytywnie wpłynęły na funkcjonalność i działanie programu, który po generalnym liftingu zyskał nowe lepsze życie.

Obecnie czyszczenie śmieci systemowych w Windows jest bardziej bezpieczne, a w razie napotkanych problemów, można w każdej chwili przywrócić system do stanu poprzedniego.

Program Odkurzacz 13

Żeby sprawdzić jak spisuje się najnowszy Odkurzacz, przetestowaliśmy go w systemie Windows 10(64 bity). Po wykonaniu pierwszych trzech podstawowych zaleceń konserwacyjnych, które proponował program, udało się odzyskać ponad 10 GB dodatkowej przestrzeni dyskowej.

Odkurzacz w kilka minut usunął z systemu stare zalegające klucze rejestru, niepotrzebne pakiety językowe, resztki odinstalowanych i dawno nieużywanych programach oraz zoptymalizował menu start.

Efekt był piorunujący, ponieważ żaden inny wcześniej testowany program (nawet płatny) nie wykonał tak dobrze działań konserwacyjnych jak zrobił to Odkurzacz. Po wykonaniu zabiegu odchudzającego, komputer działa wyśmienicie, system nie zawiesza się i nie ma najmniejszych problemów z jego funkcjonalnością.

Można powiedzieć, że Odkurzacz jest naprawdę świetnym i bezpiecznym narzędziem do solidnej optymalizacji Windowsa.

Każdy kto chce wypróbować narzędzie, może pobrać instalator programu, który jest całkowicie za darmo dostępny na oficjalnej stronie projektu Odkurzacz http://www.franmo.pl/

OS: Windows 10, 8, 7, Vista, XP [ 32/64].

Projekt jest wspierany z dobrowolnych datków.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish