Diaspora portal społecznościowy, który szanuje prywatność i nie szpieguje użytkowników

Dodane przez kair4 - ndz., 10/08/2017 - 21:21
portal społecznościowy diaspora

Portal społecznościowy Diaspora jest doskonałą alternatywą dla wszystkich osób, które szanują niezależność, wolność i prywatność w Internecie. Atutem serwisu jest, że nie obowiązują prawie żadne ograniczenia. Użytkownik rejestrując profil, może wybrać dowolny nick bez konieczności podawania prywatnych danych osobowych, adresu zamieszkania czy numeru telefonu. Oprócz tego wszystkie publikacje jakie zamieszczono na tablicy, można w każdej chwili wymazać na zawsze z sieci wraz z kontem. W momencie usunięcia, publikacje znikają z serwera bez pozostawienia jakiegokolwiek śladu.

Serwis Diaspora w odróżnieniu od innych rozreklamowanych korporacyjnych gigantów takich jak: Facebook, Google plus, Instagram czy Twitter, nie stosuje podchwytliwych sztuczek inwigilacji, które później są wykorzystywane w celach marketingowych czy reklamowych. To znaczy, że serwis nie używa Twoich danych w celach innych, niż umożliwienie Ci kontaktu z innymi.

Dane osobowe i ochrona prywatności

Inną zaletą korzystania z diaspory jest ograniczenie do minimum inwigilacji i szpiegowania przez agencje rządowe lub inne instytucje. Żeby chronić społeczność przed tego typu działaniami, właściciele projektu stworzyli ogromną zdecentralizowaną sieć serwerów (podów), które umiejscowione są na całym świecie i razem tworzą spójną całość. Oznacza to, że wszystkie dane są rozproszone na kilkudziesięciu podach, a nie jak w przypadku większości korporacyjnych społecznościówek na jednym scentralizowanym.

Dodatkowym plusem tego typu magazynowania danych jest ochrona wrażliwych informacji osobowych, która doskonale spisuje się w przypadku ataku hackera czy awarii serwera. W momencie problemów, zdecentralizowany system serwerów znacznie lepiej ochroni użytkownika przed utratą, kradzieżą lub wyciekiem poufnych danych, jakie mogą trafić w niepowołane ręce. Jednym słowem Diaspora oferuje swoim użytkownikom większe bezpieczeństwo, brak śledzenia, brak ofert handlowych, brak kierowanych reklam, daje niezależność oraz absolutną wolność, co w dzisiejszych czasach permanentnej inwigilacji jest coraz rzadziej spotykane.

Jak założyć konto i korzystać z Diaspory?

Diaspora jest idealnym miejscem na tworzenie własnej społeczności i to bez względu czy jesteś osobą prywatną, właścicielem bloga, strony WWW czy prowadzisz własną działalność gospodarczą. Żeby utworzyć profil konieczna jest rejestracja. Na stronie głównej klikamy w Zarejestruj się i zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie na samej górze znajdziesz czerwony baner, w który trzeba kliknąć. W tym momencie zostanie wylosowany indywidualny adres internetowy dla twojego poda, po czym należy uzupełnić formularz. W formularzu podajesz adres mail, nazwę użytkownika, hasło, powtórz hasło i przepisujesz zabezpieczający kod z obrazka. Od tego momentu Twoje konto będzie już aktywne.

W profilu można uzupełnić takie dane jak nazwa firmy lub całkowicie zmienić nazwę użytkownika, hasło oraz oznaczamy hasztagami czym się interesujemy: #muzyka, # sport, #film, # programy, #fotografia, #gif, #windows, #linux, #kosmos, etc... Dodanie w zainteresowaniach odpowiednich #hasztagów spowoduje, że Twoje posty lub innych będą wyświetlały się tablicy głównej.

Zasada dodawania wpisów jest podobna jak na Facebook, Twitter, Google+. Wystarczy wkleić link URL strumienia oraz zaznaczy opcje publikacji (patrz obrazek). Na Diaspora można publikować strumienie multimedialne, ciekawe artykuły z różnych stron, fotografie, animowane gify czy dyskutować na czacie. Jednym słowem wszystko to czym chcecie się podzielić ze swoimi przyjaciółmi. Serwis utrzymuje się z dobrowolnych datków oraz reklam AdSense jakie wyświetlają się niezalogowanym.

Osoby zainteresowane znajdą serwis pod tym adresem https://diasporafoundation.org/

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish