Najlepsze darmowe czytniki kanałów RSS

Dodane przez kair4 - wt., 03/29/2016 - 04:51
programy rss

Kanały RSS służą do odczytywania nowych artykułów publikowanych są na stronach internetowych. Jest to bardzo wygodna forma czytania, która wyklucza konieczność odwiedzania strony WWW. Zaletą czytników RSS jest tworzenie niezliczonej ilości własnych kategorii tematycznych. Dodawanie ciekawych stron, brak wyświetleń uciążliwych reklam, wygoda czytania i szybka informacja o pojawieniu się publikacji.

W sieci można znaleźć wiele programów do agregowania wiadomości. Nie wszystkie są darmowe i często bardzo drogie. Poniżej przedstawiamy kilka darmowych rozwiązań, które zapewne zadowolą każdego.

SharpReader dobry czytnik wiadomości RSS.

SharpReader tworzy kategorie tematyczne z ulubionymi kanałami. Automatycznie pobiera najświeższe tytuły wiadomości wraz z krótkimi streszczeniami. Dodatkowo wiadomości dzieli na kanały tematyczne, co pozwala jeszcze lepiej spersonalizować otrzymywane treści.

Po zainstalowaniu na komputerze wyświetla niewielką ikonkę w pasku zadań. W momencie pojawienia się wpisu na ulubionej stronie WWW, natychmiast informuje użytkownika. Ma wbudowany mechanizm importu i eksportu ulubionych, zaawansowane filtry oraz ustawienia czcionek pobieranych wiadomości.

Narzędzie posiada bardzo miły dla oka prosty w obsłudze interfejs. Jedyny minus to brak polskiego tłumaczenia - w zasadzie jest niepotrzebne. Żeby dodać subskrypcję klikamy na górnej belce File, Open RSS Feed i wklejamy adres kanału, zaznaczając kwadracik Subscribe to feed i następnie OK.

Aplikacja działa z systemami Windows

Pobierz SharpReader http://www.sharpreader.net/

QuiteRSS to rozbudowany agregator kanałów RSS

Z QuiteRSS czytelnik nie musi co chwilę odwiedzać ulubionych serwisów tylko po to, żeby zobaczyć czy nie pojawiły się jakieś nowe wiadomości. Aplikacja automatycznie pobierze najnowsze nagłówki i zaprezentuje na komputerze treści w przejrzystej i czytelnej formie.

Program ma bardzo rozbudowane funkcję, dzięki którym można tworzyć kategorie tematyczne z ulubionymi stronami np: humor, muzyka, nauka, polityka czy nowinki ze świata IT. Oprócz tego jest wyposażony w funkcję importu/eksportu kanałów, tworzy kopie zapasowe, ma wbudowane oznaczniki gwiazdek i etykiet, ustawienia czcionek, filtry Adblock, jak również za pomocą wtyczek można dzielić się ciekawymi wiadomościami w serwisach społecznościowych. Zaletą QuiteRSS jest to, że posiada języki polski, ma elegancki i łatwy w obsłudze interfejs.

W jaki sposób dodawać z kanały RSS.

Na początku pobieramy program z oficjalnej strony - są też dostępne wersje portable. Po instalacji uruchamiamy aplikację i na górnej belce klikamy na przycisk Dodaj, po czym wpisujemy RSS kanału i klikamy dalej. Oprogramowanie pobierze automatycznie treści ze strony WWW po czym przydzielamy do odpowiedniej kategorii. Przy każdorazowym uruchamianiu oprogramowanie aktualizuje wiadomości oraz powiadamia o pojawieniu się nowych.

Aplikacja działa z systemami Windows, Linux i Mac OSX [32/64 bity].

Pobierz QuiteRSS https://quiterss.org/en/download

RSSOwl chyba najlepszy agregator RSS

RSSOwl jest rozbudowanym i całkowicie darmowym programem odczytywania wiadomości RSS, dostępnym na licencji Open Source. Do prawidłowego działania potrzebne jest oprogramowanie JAVA. Atutem RSSOwl jest pełna obsługa języka polskiego, tworzenie kategorii tematycznych czy ulubionych.

Posiada możliwość eksportowania i importowania kanałów oraz tworzy kopie. Dodatkowo ma wbudowane narzędzia do oznaczania wiadomości, zmiany czcionek, obsługuje większość formatów RSS Readera.

Tak jak w dwa poprzednie agregatory,  Owl również powiadamia automatycznie użytkownika o pojawieniu się nowej publikacji. Informację wyświetla na pasku zadań. Obsługa programu jest banalnie prosta. Dodajemy adres kanału RSS ulubionej strony i po wczytaniu treści, pozostanie tylko odpowiednio sklasyfikować i przypisać etykiety.

Aplikacja dostępna na systemy Windows, Linux i Mac OSX [32/64 bity].

Pobierz RSSOwl  http://www.rssowl.org/

Jeśli potrzebujesz innych rozwiązań np: do przeglądarki internetowej to możesz zainstalować odpowiedni plugin czytnika RSS. Wystarczy odwiedzić stronę z wtyczkami: Opera, Chrome, Safari, Internet Explorer czy Mozilla Firefox.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish