Wymarzona praca dla zapalonego gracza – tester gier

Każdy dziecięcy gracz kiedyś dorasta, a wtedy zaczyna myśleć o znalezieniu pracy, która była by nie tylko dobrze płatna, ale i ciekawa. Jeśli zainteresowanie tematem gier przeradza się stopniowo w pasję, to nie trudno jest przełożyć jej później na zawód. Można np. pisać gry, projektować modele postaci lub poziomów, a nawet pisać scenariusze gier. Możliwości jest naprawdę dużo. Jeśli jednak największą przyjemność sprawia komuś granie, to bycie testerem najnowszych tytułów może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Praca polegająca na sprawdzaniu czy wszystko w świecie gry działa prawidłowo może okazać się świetna zabawą, ale jest pewien problem. Takich stanowisk jest niewiele w porównaniu do liczby chętnych, a poza tym trzeba wykazać się czymś więcej niż tylko miłością do wirtualnej rozgrywki.

Programowanie praca i testerzy gier wideoSowite wynagrodzenie

Dla producentów gier nie ma nic ważniejszego niż osiągnięcie dobrej sprzedaży, dlatego inwestują oni swoje środki w ulepszanie kreowanego świata gry. Czasem większy nacisk kładzie się na warstwę marketingową i reklamę, ale zdecydowanie częściej dopracowuje się samą produkcję poprzez wyszukiwanie i likwidowanie błędów. Nie ważne jak wielu testerów się zatrudni i tak po premierze gracze są dziś w stanie znaleźć różne „glitche”. Niektóre zabawne inne wręcz frustrujące, dlatego w rękach testerów leży to by było ich jak najmniej. Za odpowiedzialność jaka na nich ciąży otrzymują więc bardzo hojne wynagrodzenie, które w pełni rekompensuje im godziny żmudnej pracy w poszukiwaniu błędów i raportowaniu ich do działu programistycznego.

Wymagania dla testera

Najważniejszym punktem spośród wymagań stawianych testerom gier jest oczywiście pasja do grania. Wiadomo przecież, że osoba, która tego nie lubi będzie miała mniejszą motywację do dobrego wykonywania swoich obowiązków, bez względu na to, jak wiele się jej zapłaci. Ponadto trzeba wykazać się również w:
– znajomości kwestii technicznych charakterystycznych dla danej platformy,
– opanowaniu podstawy programowania by precyzyjnie określić w raporcie rodzaj błędu,
– dużej cierpliwości, gdyż takie testy wymagają wielokrotnego i dokładnego sprawdzenia,
– chęci do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności.

Jak szukać tej pracy?

W zawodzie testera trzeba być zawsze trzy kroki przed konkurencją. Znalezienie takiej pracy jest bardzo trudne, a więc i wysiłek jaki trzeba włożyć w sukces jest proporcjonalnie duży. Tutaj liczy się inicjatywa kandydata, bo gdy w Sieci pojawiają się oficjalne ogłoszenia developera, to bardzo ciężko się wyróżnić spośród kilku tysięcy kandydatów. Trzeba zatem postawić na kontakt bezpośredni i zareklamowanie siebie, bez względu, czy wiemy, że dany producent kogoś szuka czy też nie.

Nie ważne czy developer zajmuje się tworzeniem tytułów na smartfony, konsole przenośne, stacjonarne czy na PC. Pierwszy krok należy do zainteresowanego, a więc należy go dobrze przemyśleć. Szanse mają ci, którzy potrafią sprostać wymaganiom i uzupełnić zapotrzebowanie. Dobrze jest również znać politykę firmy i przedstawić swoje cechy potwierdzające, że jest się idealnym człowiekiem do tej roboty. Udowodnij więc, że potrafisz spojrzeć na kod programowania obiektywnym okiem i wzbogacić zespół o swojego super skilla.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi programować.pl

Dodaj komentarz