Drukarka atramentowa czy laserowa – którą wybrać?

Dodane przez kair4 - ndz., 04/03/2016 - 16:18
wybor drukarki

Chciałbyś wiedzieć, czym rożni się drukarka laserowa od atramentowej? Nie potrafisz zdecydować się na wybór odpowiedniego sprzętu, a może obawiasz się wysokich kosztów eksploatacyjnych? Z publikacji dowiesz się istotnych argumentów na temat druku i sprzętu.

Przede wszystkim na początku dobrze jest się zastanowić do czego będzie nam potrzebne takie urządzenie. Także warto porównać koszty, które podczas codziennego drukowania będziemy musieli ponosić.

Różnice pomiędzy drukarką laserową i atramentową

Drukowanie atramentowe polega na wstrzykiwaniu małych kropelek atramentu na papier za pomocą dysz. Natomiast drukarki laserowe działają podobnie do kserokopiarek, ponieważ laser zaznacza obszar do wydruku na metalowym bębnie, a następnie w tym miejscu pozostawia sproszkowany tusz. Te dwa rodzaje sprzętu mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników.

Warto wziąć pod uwagę, że często drukarki atramentowe są tańsze, jednak ich późniejsza eksploatacja jest znacznie droższa od tych laserowych. Dodatkowo urządzenia, działające na laser drukują szybciej, dlatego bardzo często wybierane są do biur i firm. Zanim zdecydujemy się na zakup sprzętu, trzeba zastanowić się nad jego przeznaczeniem.

Jak dobrać tusz do swojej drukarki?

Jak wcześniej wspominano drukarki laserowe są tańsze w eksploatacji od urządzeń atramentowych. Oznacza to, że cena tonerów w przypadku tych pierwszych będzie zdecydowanie niższa. Pamiętaj jednak o tym, że wymiana oryginalnych tonerów zawsze wiąże się z dużymi kosztami. Wynika to z tego, że jest to główne źródło dochodu producentów sprzętu drukującego.

Obecnie jedynym rozsądnym sposobem, żeby oszczędzić pieniądze na druku, jest stosowanie zamiennych tonerów, które dostępne są zarówno do drukarek laserowych, jak i atramentowych. Na specjalistycznych stronach, możesz dokładnie sprawdzić model swojego sprzętu, a następnie dopasować do niego zamienny kartridż. Bez różnicy, jaką drukarkę posiadasz to rozwiązanie pozwoli drukować dużo taniej. Inwestycja w zamiennik zwraca się przy dużej ilości drukowanych materiałów, więc jest opłacalna.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish