Jetico Personal Firewall bardzo dobra zapora za darmo

Dodane przez kair4 - sob., 04/02/2016 - 11:17
program Jetico Personal Firewall

Fińska firma, która specjalizuje się w produkcji oprogramowania zwiększającego bezpieczeństwo, postanowiła udostępnić za darmo swój flagowy program jakim jest Jetico Personal Firewall. Program był wcześniej płatny i dostępny w tylko wersji premium.

Pełna wersja ma jednak jedno ograniczenie, nie jest kompatybilna z najnowszym wydaniem Windows 10, więc działa tylko z wcześniejszymi wydaniami t.z.n od ósemki w dół. Natomiast każdy kto wcześniej zakupił licencję, będzie mógł bezpłatnie zaktualizować program do wersji wyposażonych w nowe funkcję.

Program ze względu na dość spore możliwości, cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Jego mocną stroną jest zapora ogniowa, która monitorując ruch sieciowy skutecznie eliminuje wszelkie próby włamania do komputera, odpiera ataki hackerów, konie trojańskie czy próby kradzieży ważnych danych. Oprócz tego posiada wbudowane filtry skanujące w aplikacjach internetowych porty wyjściowe, pokazuje szczegółowe raporty połączeń przychodzących wraz z MAC adresem maszyny, DNS, IP czy hostem.

Jetico Personal Firewall interfejs

Jetico Personal Firewall zrzut interfejsu z Windows 10 - 64 bity

Narzędzie świetnie się sprawdza podczas częstego korzystania np: z sieci P2P, komunikatorów internetowych i czatów. W momencie wykrycia zagrożenia lub skanowania portów czy próby włamania, można w każdej chwili ręcznie zablokować intruza, ograniczając w ten sposób dostęp do naszej maszyny.

Aplikacja obsługuje kilkanaście pakietów językowych w tym również język Polski.

Działa z systemami Windows 8, 7, Vista, XP, Serwer 2008, Serwer 2003 oraz Windows 2000 [32/64 bity].

Pobierz z oficjalnej strony https://www.jetico.com/free-security-tools/block-out-bad-guys-jetico-personal-firewall

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish