Aplikacje na smartfony do zarządzania domowym budżetem

Dodane przez kair4 - pt., 09/28/2018 - 11:36
ciekawe aplikacje na smartfony

Kontrolowanie wydatków jest jedną z największych bolączek polskich rodzin. Nie potrafimy zarządzać pieniądzem, co może skutkować koniecznością zaciągania debetu lub pożyczania pieniędzy. Jesteśmy w stanie lepiej gospodarować zgromadzonymi środkami żeby starczały nam od wypłaty do wypłaty. Do takiej pracy dobrze jest zaciągnąć swojego iPhone'a czy telefon z Androidem, dla których powstaje wiele aplikacji pozwalających na zarządzanie domowym budżetem. Ich użytkowanie pomoże zaplanować wydatki, przydzielić do nich środki czy monitorować sposób realizacji ustalonego planu. Na bieżąco będziemy wiedzieli wszelkie odstępstwa, co pozwoli na szybką reakcję i wprowadzenie korekty.

1. Mint Personal Finance

Według statystyk jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych jakie są pobierane na telefony. Pozwala na kompleksową obsługę finansów osobistych oraz szczegółową analizę domowego budżetu. Kilkoma dotknięciami dowiemy się jakie były ostatnio zrealizowane transakcje, ile pozostało nam środków na rachunku bankowych, jakie wydatki jeszcze planujemy. Program pozwala na wygenerowanie raportów o stanie naszych finansów, które może zachować, aby mieć przegląd wydatków z przeszłości.

2. MoneyBook

Aplikacja, która dostępna jest zarówno dla telefonów wyposażonych w system iOS, jak również Androida. Pozwala na zarządzanie finansami osobistymi oraz na śledzenie i zarządzanie budżetem. W prosty sposób możemy sprawdzić ostatnie transakcje czy też ustawić automatyczne powiadomienia o przyszłych płatnościach lub stanie budżetu.

3. Kwitki

Ciekawa aplikacja, która pozwoli nam na archiwizowanie paragonów fiskalnych na swoim telefonie. Wystarczy zrobić zdjęcie, a zaawansowane mechaniczny rozpoznawania treści przekształcą informację na tekst i zapiszą je w wersji cyfrowej. W ten sposób możemy mieć informację o dokonanych zakupach nawet po wielu miesiącach, gdy paragony będą już nieczytelne. Będą one dla nas dostępne zawsze wtedy, gdy będziemy mieli iPhone'a pod ręką.

4. Pennies

Niektóre aplikacje zamiast ułatwiać kontrolę nad budżetem domowym są w stanie sporo namieszać. Dla przeciętnego człowieka pokazywanie danych w formie tabelarycznej lub w postaci wykresów jest mało czytelne. Z pomocą przychodzi aplikacja Pennies, która jest genialna w swojej prostocie. Na każdy dzień możemy ustawić limit wydatków, a następnie dopisywać do niego kolejne wydatki w ciągu dnia. Jeżeli zbliżmy się do ustalonego przez siebie limitu to zostaniemy o tym poinformowani – wydatki będziemy mieli pod kontrolą.

5. Kontomierz

Popularna na polskim rynku aplikacja pozwalająca na zarządzenie domowym budżetem. Pozwala na importowanie informacji o operacjach bankowych. W ten sposób informacje z różnych rachunków bankowych są gromadzone w jednym miejscu i możemy zachować wszystko pod kontrolą. Aplikacja wyposażona jest w szereg dodatkowy funkcji jak na przykład wykaz pobliskich bankomatów oraz możliwość symulowania lokat w bankach. Istnieje możliwość zapisywania wydatków oraz ustalenia limitów.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish