Slither.io – gra, która wciąga jak żadna inna

Wiele osób mających do czynienia z kulturą Internetową, a przede wszystkim wszelkiego rodzaju grami niezależnymi, które powstają na przeglądarki internetowe, z pewnością słyszało chociaż raz lub miało okazję zagrać w Agar.io – dosyć nowatorską grę wieloosobową, w której wcielaliśmy się w komórkowy organizm i pożeraliśmy znajdujące się na naszej drodze kolorowe elementy oraz innych graczy, za co otrzymywaliśmy punkty, powiększaliśmy swój rozmiar oraz pięliśmy się w górę rankingu.

Banalny mechanizm zabawy, a jednocześnie unikalne podejście do tematu sprawiły, że produkcja odniosła niemały sukces, pojawiając się na kanałach najbardziej popularnych youtuberów, a sami twórcy podjęli kilka prób powtórzenia sukcesu stosując podobną metodą: wykorzystania jakiegoś pozornie wyeksploatowanego mechanizmu rozgrywki w całkowicie nowatorski sposób przyciągając całe hordy zainteresowanych.

Slither.io plansza gry
Tym razem twórcy postanowili zaserwować nam Slither.io, czyli przeglądarkową, wieloosobową odmianę słynnego „węża” – wcielamy się w bliżej nieokreślone, podłużne stworzenie, którym zjadamy porozrzucane i cały czas pojawiające się na planszy kolorowe kulki pozwalające nam na powiększenie swojego rozmiaru oraz puli punktów, co z kolei przekłada się na wyższą pozycję w rankingu. Gra szybko okazuje się wciągająca i sprawiająca niemałą frajdę, mimo że póki co do dyspozycji graczy oddany został tylko jeden tryb gry – Free For All.

W przeciwieństwie do innych produkcji tego rodzaju, zupełnie inaczej prezentuje się również konkurencja pomiędzy graczami: podczas gdy w poprzednich dominacja opierała się głównie na zgarnięciu jak największej liczby punktów i terroryzowaniu na wszelkie sposoby graczy w gorszej sytuacji, tutaj mamy do czynienia z nieco bardziej zbalansowaną rozgrywką – kluczem do pokonania przeciwnika jest sprawienie, aby rozbił się o nasz bądź swój ogon, przy czym, co warto bez wątpienia zaznaczyć, nie ma znaczenia w tym pierwszym przypadku rozmiar naszego bohatera. Pozwala to skutecznie potykać się z silniejszymi graczami, nawet jeśli znajdujemy się w pozycji pozornie bez szans, jeśli potrafimy tylko odpowiednio wykorzystać otoczenie oraz możliwości gry.

Slither.io - gra
Po pokonaniu przeciwnik rozpada się na szereg kolorowych kulek, które możemy zebrać, aby wzmocnić węża. Ponadto, jesteśmy wyposażeni w zdolność przyśpieszenia, pozwalającego nam umknąć z pułapki lub dogonić pojawiające się co jakiś czas i uciekające przed graczami specjalne, charakteryzujące się większym rozmiarem kulki pozwalające szybko zdobyć duże ilości punktów – normalnie są one znacznie szybsze od gracza poruszającego się bez przyśpieszenia.

Na uwagę zasługuje również oprawa graficzna produkcji; idąc tropem swoich poprzedników, tak i tutaj jest ona bardzo minimalistyczna, niemniej jednak bardzo przyjemna dla oka oraz pozwalająca wczuć się w klimat zabawy i skoncentrować na grze. Dobrze prezentuje się gra świateł emitowanych przez kulki oraz postacie graczy na ciemnej planszy. Warto też wspomnieć, że w Slither.io gracze mogą korzystać także z minimapy, co pozwala łatwiej zlokalizować duże skupiska punktów do zgarnięcia. Dość podobną grą do Slither.io jest gra Wings.io, która skupia na sobie uwagę wielu graczy. W przypadku niezadowolenia z jednej gry, zawsze możemy zagrać w Wings.io.

Gra z pewnością spodoba się nie tylko fanom produkcji niezależnych, ale także osobom, które akurat nie mają niczego innego zajmującego w wolnej chwili i szukają ciekawej gry bez konieczności jej pobierania; można ją uruchomić również na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS.

Warstwa merytoryczna publikacji Poki.pl

Dodaj komentarz