Color Switch jako świetna gra na zrelaksowanie się i odprężenie

Kto z nas nie żyje dzisiaj w bardzo poważnym stresie, który to każdego dnia utrudnia nam normalne funkcjonowanie. Przez wielogodzinne pracowanie często brakuje nam zwyczajnie czasu na korzystanie z różnorodnych rozrywek, ale przecież zawsze możemy wykorzystać na zabawę takie chwile jak chociażby podróż do pracy miejską komunikacją, oczekiwanie w kolejce do lekarza czy w wielu innych miejscach, gdzie mamy tak naprawdę wolną chwilę i chcielibyśmy ją odpowiednio wykorzystać. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się gry przeglądarkowe, a Color Switch może być tutaj doskonałym pomysłem na odstresowanie się i złapanie odrobiny luzu. Przyjrzyjmy się zatem nieco dokładniej tej przeglądarkowej grze, która nie wymaga instalacji i w którą to zupełnie za darmo możemy sobie zagrać na portalu internetowym Poki.

Pierwsze spojrzenie na grę

Kiedy pierwszy raz uruchomimy grę Color Switch to z całą pewnością może nam się ona wydać niezwykle prymitywna. Grafika nie jest na jakimś bardzo wysokim poziomie, a i sam samouczek, który uruchamia się automatycznie, może początkowo nie zachęcać do zabawy. To jednak tylko pozory, gdyż gra oferuje nam naprawdę sympatyczną i niezobowiązującą rozrywkę.

Ilustracjacolorswitch1

Celem gry Color Switch jest próba osiągnięcia jak największej wysokości naszej kolorowej kuleczki, którą to widzimy już na samym początku. Po uruchomieniu gry zabawę rozpoczyna kliknięcie lewym klawiszem myszki. Kiedy to zrobimy nasza kulka podskoczy nieco do góry, ale po chwili zacznie spadać w dół. Aby utrzymać ją na odpowiedniej wysokości musimy dalej klikać myszką i w ten sposób starać się podbijać ją nieco wyżej. Opanowanie samego podbijania jest proste, ale szybko przekonamy się, że gra wcale nie jest tak łatwa na jaką się wydaje. Ruszamy więc zmierzyć się z pierwszą przeszkodą, którą napotkamy na swojej drodze ku szczytowi planszy.

Pokonywanie kolorowych przeszkód na planszy

Praktycznie od razu naszym oczom ukaże się kolorowa przeszkoda, która w większości obrazuje jakąś figurę geometryczną. Różnokolorowe obramowanie tych przeszkód nie jest tylko i wyłącznie elementem estetycznym tej gry. Dochodząc do przeszkody pierwszy raz zapewne się o nią rozbijemy, ale kluczem do sukcesu jest tutaj dopasowanie do siebie kolorów przeszkody oraz samej kulki. Nasza kulka ma bowiem jakiś konkretny kolor i na przeszkodzie musimy znaleźć fragment z dokładnie takim samym kolorem. To właśnie są ukryte, tajemnicze wrota, które pozwalają nam bezpiecznie pokonywać wirujące przeszkody i docierać do coraz wyższych poziomów. Wystarczy więc w odpowiednim momencie podbić naszą kuleczkę, aby ta trafiła na fragment przeszkody o konkretnym, dopasowanym kolorze i tym samym przechodzimy dalej.

Aby jednak nie było tak łatwo twórcy gry Color Switch dodali do swojej produkcji bardzo ciekawą opcję. Otóż co jakiś czas na naszej planszy natrafimy na kolorowe, małe kółeczka, które niejako możemy zebrać uderzając w nie naszą kuleczką. Kiedy to zrobimy kulka ma zupełnie inny kolor. Od tej pory będziemy musieli więc wpasować się w innym kolorystyczny fragment na przeszkodzie, a więc gra nabiera nowego charakteru. Przeszkody potrafią być różnorodne, a wiele z nich wymaga od nas naprawdę logicznego myślenia. Idealnym tego przykładem są zestawy kół, które kręcą się jedno w drugim z różną prędkością. Jest zawsze tylko jeden moment, w którym te same kolory wszystkich kół spotykają się w jednej płaszczyźnie umożliwiając nam przejście dalej, a koła to tylko przykład wielu tego typu przeszkód, jakie to napotkamy po drodze.

Na pewno wiele osób zapyta się teraz jaki tak naprawdę jest cel tej gry. Z jednej strony w Color Switch nie ma ściśle określonego końca. Plansza do góry jest nieskończona, a kolejne przeszkody generują się losowo. Z drugiej jednak strony po drodze będziemy zbierali małe gwiazdki. Każda z nich to tak jakby zaliczenie konkretnej wysokości. Zebranie gwiazdki dodaje do naszego konta 1 punkt powiększając ogólny stan. Im więcej wirtualnych poziomów w grze pokonamy tym więcej zbierzemy punktów. Naszym celem jest więc dotarcie najwyżej jak tylko damy radę, a kiedy coś nam się nie uda to zaczynamy po prostu od nowa i próbujemy pobić swój rekord.

Gra, która wciąga jak żadna inna

Grze Color Switch zdecydowanie nie można zarzucić tego, że jest nudna. Choć rozgrywka wydaje się prosta to jednak zdecydowanie bardzo wciąga i motywuje do osiągania kolejnych poziomów i bicia swoich rekordów. Na pewno duże znaczenie ma tutaj fakt, że sama rozgrywka jest stosunkowo prosta i tym samym bardzo zachęca do próby bicia kolejnych rekordów. Ogromnego smaczku grze dodaje tutaj fakt, że plansza zawsze generuje się losowo. Dzięki temu po prostu nie mamy żadnej możliwości nauczenia się przechodzenia tych poziomów na pamięć. Kiedy raz gdzieś powinie nam się noga to bardzo mało prawdopodobnym jest to, że uruchamiając grę ponownie poziomy będą wyglądały tak samo. Naturalnie same przeszkody są powtarzalne, ale ich konkretne rozmieszczenie może być różne, a i grę zaczynamy często z innymi kolorem naszej kropki.

Color Switch 2

Color Switch zaprojektowana jest również w taki sposób, że zwyczajnie nie powoduje ona agresji. Na pewno każdy z nas zna jakieś gry wywołujące negatywne emocje. Wiele produkcji potrafi irytować i porażki, zamiast nas motywować, jeszcze bardziej denerwują i nie powodują, że gra ma cel odstresowujący. W przypadku gry Color Switch możemy się jednak zrelaksować. Gra dostępna jest na portalu Poki w formie na przeglądarkę, ale produkcja została przede wszystkim stworzona pod ekrany dotykowe. Możemy więc pobrać ją także w formie aplikacji na swój telefon komórkowy czy tablet, gdzie kliknięcia myszki zastępuje się stuknięciami palcem po prostu w ekran.

Color Switch to dobra propozycja dla dzieci

Na sam koniec chcielibyśmy podkreślić także fakt, że Color Switch jest doskonałą wręcz produkcją dla naszych dzieci. Często zastanawiamy się nad tym czy nasze pociechy spędzając czas w sieci są bezpieczne. Jeśli zaproponujemy im grę Color Switch, oraz jej podobne, to na pewno nie będziemy musieli się o takie rzeczy martwić. Nie dość, że produkcja nie zawiera żadnych niebezpiecznych dla dzieci treści, to jeszcze do tego ma pewne elementy edukacyjne. Na przykład dziecko uczy się rozpoznawania oraz łączenia ze sobą tych samych kolorów, trenuje swoją zręczność oraz spostrzegawczość, szlifuje refleks, a do tego logiczne myślenie. Produkcje tego typu są bardzo dobrą formą spędzania wolnego czasu przez dzieci i zdecydowanie pokazują, że rozrywka przy ekranie komputera nie musi być czymś złym, choć oczywiście zawsze warto kontrolować czas, który to dziecko spędza przy komputerze.

Gra praktycznie na każdy sprzęt

Warto wiedzieć również o tym, że w przypadku Color Switch nie musimy specjalnie przejmować się tym jaki posiadamy komputer. Niezwykle grywalna produkcja z drugiej strony jest dość prosta graficznie i na pewno płynnie będzie działała na praktycznie każdym sprzęcie. My musimy tylko zadbać o jakąś zaktualizowaną przeglądarkę, stabilne połączenie z internetem oraz oczywiście sprawną myszkę, która pozwoli nam pokonywać kolejne poziomy swoją kolorową kuleczką. Nie pozostaje więc nic innego jak życzyć przyjemnej gry i wielu wspaniałych sukcesów. Bicie swoich rekordów w Color Switch naprawdę daje ogromną satysfakcję, o czym z pewnością szybko przekona się niejedna osoba.

Warstwa merytoryczna publikacji:Poki.pl

Dodaj komentarz