W jaki sposób wybierać hosting pod stronę www?

Na rynku jest obecnie bardzo wiele rozwiązań hostingowych, jednakże to wcale nie ułatwia wyboru początkującym użytkownikom. Musimy pamiętać, że przeważnie hosting wybiera osoba, która się średnio na tym zna. Istnieje jednak wielu specjalistów takich administratorzy serwera, którzy oferują wsparcie w zarządzaniu oraz monitoring Twoich usług. Przybliżymy Ci więc najlepsze metody wybierania hostingu, abyś mógł należycie ocenić, który wariant w poszczególnych firmach będzie idealny dla Ciebie.

serwery-stron-www

Od czego zależy rodzaj konta hostingowego?

Przede wszystkim od tego, jak popularną masz stronę. Musisz wiedzieć, jakie masz obciążenie strony. Jeśli jesteś na początku swojej działalności w internecie i nie potrzebujesz jeszcze zbyt zaawansowanych rozwiązań, to najlepszym wyborem będzie wtedy standardowy hosting www, raczej w mniejszym pakiecie. Chodzi o to, aby na samym początku nie przepłacać za zasoby, których i tak nie będziesz w stanie zużyć ze względu na niską popularność Twojej strony.

Sprawa wygląda inaczej w przypadku, kiedy masz już sprawnie działającą witrynę, ale obecny operator hostingowy niezbyt wywiązuje się ze swoich obowiązków i zdecydowanie chciałbyś wymienić serwer na lepszy, który zagwarantuje wyższą stabilność działania. W tym wypadku zdecydowanie lepiej będzie skontaktować się z przedstawicielami danego hostingu i po prostu porozmawiać o tym, czego oczekujesz i zapytać, o mają Ci do zaoferowania przy dużym ruchu.

Jak szukać najlepszego hostingu?

Warto kierować się tutaj przede wszystkim opiniami klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z wybranych możliwości. To Ci naprawdę wiele powie na temat tego, czy rzeczywiście dany usługodawca wywiązuje się ze swoich obowiązków. Zwracaj uwagę na chęć i poziom niesienia pomocy, jaki chcą Ci nieść działy kontaktowe w danych firmach. To także jest ważne aby sprawdzić, czy w razie awarii będą w stanie oni jak najszybciej zareagować. Chociaż oczywiście na uwadze należy mieć fakt, że często wychodzi to dopiero w praktyce, kiedy faktycznie będziesz potrzebował pomocy. Z pewnością należy tutaj zachować naprawdę niemała ostrożność, gdyż firm hostingowych nie brakuje i bardzo łatwo jest się zwyczajnie dać naciągnąć na wysokie koszty, które nie idą w parze z wysoką jakością obsługi klienta.

Należy także dodać, aby nie kierować się wyłącznie najniższą ceną, bowiem to się sprawdza w przypadku bardzo małych serwisów, jednakże duże muszą być obsługiwane przez konkretne konta hostingowe, które zagwarantują im najlepszą jakość obsługi.

Warstwa merytoryczna publikacji kylos.pl

1 Komentarz:

  1. Naciągnąć się na wysokie koszta można szybko. Czasem się wydaje że jak cena wysoka to wszystko będzie ok. A wszystko kwestią serwerów. Ja od 2 lat korzystam z seohost, problemów technicznych nie miałem żadnych, cena zakupu nie najniższa, ale też nie uderzyła po kieszeni.

Dodaj komentarz