Dlaczego nie masz jeszcze Smart TV?

Nowoczesne Smart TV są dostępne na rynku już od kilku lat. Nie są to po prostu odbiorniki telewizyjne podłączone do internetu. Te sprytne urządzenia oferują o wiele więcej – integrują się z siecią domową, umożliwiają korzystanie z serwisów typu VOD i dużo, dużo więcej. Jeśli ciągle się bronisz przed tą technologią, to przygotowaliśmy dla ciebie zestaw wymówek.

smart-tv

Po co mi w ogóle Smart TV?

Dodaj do tej wymówki lekceważące wzruszenie ramionami. Przecież twój telewizor odbiera kanały telewizji satelitarnej, a może nawet używasz dekodera platformy cyfrowej. Mają one sporo opcji, pozwalają na przykład sprawdzić program lub cofnąć jego fragment w czasie rzeczywistym. A teraz przypomnij sobie, jak przerzucasz kanały w poszukiwaniu powtórki ulubionego programu lub warczysz pod nosem, że nic ciekawego nie ma w tej telewizji. Inteligentny telewizor da ci możliwość skorzystania z wielu serwisów VOD, czyli telewizji na życzenie. Są tam całe sezony interesujących programów, dostępnych po kilku kliknięciach.

A co to w ogóle jest i co będę z tego mieć?

Naturalnie boimy się nieznanych rzeczy. Inteligentny telewizor podłączony do internetu może się początkowo wydawać przerażający. Jednak po zaznajomieniu się z jego możliwościami zdziwisz się, jakie to proste i wygodne. Sprytny telewizor zastąpi ci w dużej części korzystanie z internetu przy komputerze, dając jednocześnie dostęp do tradycyjnej telewizji. Włączając urządzenie zobaczysz od razu ikony ulubionych aplikacji i serwisów internetowych. Odkryjesz na przykład filmy na YouTube w najwyższej rozdzielczości i wreszcie należycie je docenisz. Będziesz prowadzić rozmowy ze znajomymi na Skype, leżąc na kanapie przed telewizorem. W najnowszych modelach będziesz również mieć możliwość sterowania obrazem oraz rozmaitymi funkcjami za pomocą gestów. Wyobrażasz już sobie, jak przewijasz ciekawy fragment tylko przez machnięcie ręką?

To jest trudne w obsłudze!

Jeśli na co dzień używasz komputera i smartfonu, to z pewnością poradzisz sobie z obsługą błyskotliwego telewizora. Proces konfiguracji nie jest skomplikowany, poza tym możesz skorzystać z usług profesjonalisty. Gdy telewizor zostaje już ustawiony pod ciebie, jego obsługa stanie się przyjemnością. Smart TV umożliwia na przykład tworzenie profili użytkowników, dzięki czemu po uruchomieniu odbiornika będziesz od razu miał dostęp do ulubionych funkcji. Możesz także stworzyć profile dla wszystkich domowników, w tym dzieci. Zostawiając im tylko dostęp do bezpiecznych kanałów będziesz spokojniejszy o to, co oglądają pociechy pod nieobecność dorosłych.

obsluga-telewizora-ze-smarttv

Przecież mogę to oglądać w komputerze!

Wiele serwisów VOD jest dostępnych przez internet, dlatego możesz oglądać je na monitorze komputera. Jednak Smart TV, po powiązaniu z konkretną platformą cyfrową, da ci legalny dostęp do większej ilości programów czy seriali. Poza tym większy monitor zapewnia więcej doznań wizualnych oraz ułatwia rodzinne oglądanie lub z grupą przyjaciół. Nowoczesny telewizor można połączyć z komputerem bezprzewodowo, dzięki wygodnie korzysta się z zawartości komputera czy wyświetla obraz z serwisów oferujących filmy i seriale.

Smart TV jest za drogi

Technologia sprytnych telewizorów jest dostępna już od kilku lat, a im technologie starsze, tym stają się bardziej dostępne finansowo. Cena jest również zależna od wielkości monitora – jeśli nie potrzebujesz ekranu na całą ścianę, to zapłacisz mniej. Obecnie Smart TV o niewielkiej przekątnej kupisz już za mniej niż tysiąc złotych.

Będzie jeszcze więcej kabli

Podłączenie Smart TV nie wymaga dużo więcej kabli niż zwykły telewizor. Oczywiście potrzebne jest zasilanie i podłączenie do internetu, ale z resztą urządzeń odbiornik połączy się przez WI-FI lub sieć domową. Jeśli będziesz chciał pokazać na dużym ekranie zdjęcia z wakacji, to już nie będziesz musiał ich kopiować. Możesz również wyświetlić obraz ze smartfonu, żeby wyświetlić obrazy lub film.

samsung-smarttv

Nie wiem jaki Smart TV wybrać

Wybór inteligentnych telewizorów jest bardzo duży, a technologia różni się w zależności od producenta. Rozglądając się za nowym odbiornikiem sprawdzaj, czy odpowiada ci jakość obrazu oraz dźwięku. Następnie upewnij się, jakie opcje oferuje dany model. Na przykład, aby odbierać sygnał telewizji naziemnej potrzebny jest moduł DVB-T, a do telewizji kablowej i cyfrowej potrzebujesz DVB-S oraz DVB-C. Nie przejmuj się, jeśli gubisz się w tych oznaczeniach. Wybierz się do dobrze zaopatrzonego sklepu i powiedz dokładnie sprzedawcy, czego oczekujesz od Smart TV. Kompetentny pracownik wszystko ci wytłumaczy i pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia. Poza tym zwróć uwagę, jakie gwarancje i możliwości zwrotu oferuje sklep. Obecnie często można oddać sprzęt po krótkim czasie, jeśli nie spełnia oczekiwań.

Warstwa merytoryczna publikacji euro.com.pl

Dodaj komentarz