Jakie etui na telefon wybrać?

Dodane przez kair4 - czw., 09/27/2018 - 07:59
futeral na telefon

Fabryczna obudowa telefonu nie gwarantuje nam, że telefon po zderzeniu z posadzką będzie nadal wyglądał, jak w dniu zakupu. Producenci smartfonów skupiają się raczej na tym, by procesor był lepszy, a aparat robił jeszcze lepsze zdjęcia. Trwałość obudowy to rzecz mniej istotna, dlatego tutaj warto samodzielnie zadbać o ochronę swojego telefonu, wybierając etui. Jakie modele są najlepsze?

Etui, czyli funkcjonalność i design w jednym

Producenci gadżetów do telefonu połączyli przyjemne z pożytecznym. Stworzyli pokrowce, które chronią obudowy telefonów z tworzywa sztucznego przed pękaniem i zabezpieczając ekrany przed potłuczeniem. Gadżety stały się nie tyle przymusową ochroną telefonu, co elementem wyróżniającym.

W sklepach znajdziemy przeróżne modele pokrowców. Są wykonane z rożnych materiałów, a bogactwo wzorów jest ogromne. Zindywidualizowany gadżet w postaci oryginalnego pokrowca to nie tylko domena nastolatków. W końcu telefonem także można się wyróżnić.

Jaki model pokrowca wybrać?

Mimo, że nowoczesne smartfony są do siebie podobne, to kształty i wielkości jednak się różnią. Aby pokrowiec ściśle przylegał do telefonu i spełniał swoją ochronną funkcję, musi być dopasowany do konkretnego modelu. Dlatego należy szukać akcesorium do danego telefonu komórkowego.

pokrowiec na telefon

Co jest jeszcze ważne? Pokrowiec powinien być dopasowany do stylu życia, który prowadzimy. Sportowcy i osoby aktywne z pewnością wybiorą model z paskiem, który można założyć na ramię i przebiec nawet maraton. Osoby, które pracują fizycznie muszą postawić na bardziej wytrzymałe od silikonowych nakładek kabury oraz futerały. Te często można zamocować do spodni i mieć dostęp do telefonu na przykład na placu budowy. Ostatnią kwestią jest wygoda korzystania oraz sam wygląd etui. Jakie modele są najbardziej popularne?

Futerał

Futerał z pewnością prezentuje się estetycznie i stanowi spójną całość z telefonem. To subtelny gadżet, który zyskał popularność wśród kobiet. Posiada klapkę, która chroni telefon z przodu oraz podkładkę, która jest zamocowana na tyle. Niestety futerał nie zabezpiecza ekranu przed porysowaniem – pod klapkę mogą dostać się zanieczyszczenia.

etui na telefon komorkowy

Kieszonka

Kieszonka na telefon nie należy do najbardziej skutecznych zabezpieczeń telefonu. Materiał nie ochroni urządzenia przed stłuczeniem ekranu w razie wypadku, ale sprawdzi się przy delikatnych zarysowaniach. Choć modele mają różne wzory i przyciągają wymyślnymi printami i wzorami, kieszonka jest mało wygodna. Dzwoniący telefon odbierzemy dopiero po wyciągnięciu go z futerału.

Silikon

Silikonowy pokrowiec na telefon to najbardziej uniwersalne rozwiązanie i cieszące się dużą popularnością. Pokrowce są ogólnie dostępne i dopasowane do wielu modeli. Poza tym kuszą bogactwem wzorów, kolorów czy printów. Silikon zabezpiecza telefon przed skutkami upadku, ale sam w sobie jako materiał nie jest zbyt trwały. Kolor może z czasem wyblaknąć, a silikon ulega utlenianiu, co skutkuje twardnieniem materiału, który w założeniu wyróżnia się miękkością.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish