Makro, Fish eye, Wide - o fotografii mobilnej smartfonem

Dodane przez kair4 - czw., 11/23/2017 - 04:43
obiektyw aparatu w telefonie

Obecnie już praktycznie wszystkie smartfony na rynku wyposażone są w kamerki, za pomocą których można robić zdjęcia i dzielić się nimi na portalach społecznościowych. Jednak im więcej zdjęć wykonujemy tym bardziej chcemy, aby były one lepszej jakości. Producenci smartfonowych gadżetów bardzo szybko podchwycili ten trend i obecnie oferują miniaturowe obiektywy, które w kilka sekund może przymocować do naszych smartfonów.

Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem?

Smartfonowe kamery nie mogą w żaden sposób równać się z profesjonalnymi aparatami fotograficznymi. Jednak dzięki dodatkowym, wymiennym niekiedy obiektywom zdjęcia staną się znacznie wyraźniejsze, a kolory głębsze. Fotografia mobilna zaczyna gonić tą profesjonalną - i to staje się faktem. Powracamy do postawionego pytania: jak robić lepsze zdjęcia smartfonem?

Okazuje się, że odpowiedź na nie jest bardzo prosta: sprawić sobie dodatkowy zestaw mini obiektywów, które wyniosą telefoniczne zdjęcia na zupełnie inny poziom. Obecnie na rynku można spotkać całe mnóstwo różnego rodzaju obiektywów, które można podzielić na dwie zasadnicze grupy:

  • obiektywy dedykowane do konkretnych modeli smartfonów,
  • obiektywy uniwersalne.

Dziś na przysłowiową tapetę wrzucimy obiektywy uniwersalne z racji faktu, iż są one zdecydowanie praktyczniejsze i funkcjonalne. Jeśli ktoś używa dwóch telefonów, i w najbliższym okresie zamierza któryś z nich wymienić na nowszy model, wówczas nie musi się obawiać, że obiektywy nie będą pasować.

Najczęściej spotykane rodzaje obiektywów

Obecnie na rynku można zakupić zestaw składające się z trzech odrębnych obiektywów, lub tzw. kombajny 3 w 1. Zestawy te zawierają zazwyczaj poniższe obiektywy:

  • Fish eye czyli rybie oko - jest to obiektyw, dzięki któremu na fotografii można uzyskać znacznie szerszy kąt widzenia obejmujący nawet 180 stopni.Jednocześnie obiektyw ten zapewnia bardzo ciekawy i oryginalny efekt końcowy, ponieważ spłaszcza on kadr i w sposób "beczkowaty" zniekształca obraz.
  • Makro - obiektyw ten zapewnia bardzo duży zoom optyczny, dzięki czemu można fotografować poszczególne części roślin, krople wody lub owady. Obiektyw ten zapewnia doskonałe zbliżenia naprawdę małych przedmiotów.
  • Wide Angle czyli szerokokątny - jest to obiektyw za pomocą którego można objąć zdecydowanie większy obszar fotografowanego krajobrazu. Obiektyw szerokokątny to idealny gadżet na wszelkie wycieczki za miasto, ponieważ doskonale pomoże nam uwiecznić panoramę lasu, wspaniały i majestatyczny budynek lub zjawiskowy pejzaż.

CLIPPO - szerokokątny obiektyw 3 w 1

To najnowszy gadżet, który pozwala wykonać doskonałej jakości zdjęcia naszym standardowym smartfonem. Jest to bardzo prosty w użytku i funkcjonalny obiektyw, który łączy w sobie wszystkie trzy powyższe funkcje. Dzięki temu, iż jest to obiektyw 3 w 1 nie trzeba martwić się tym, że zgubimy jakiś element zestawu. Ponadto jest bardzo prosty w montażu dzięki swojemu unikalnemu i wytrzymałemu klipsowi. Wystarczy nałożyć go na smartfon i zacząć działać. Jego dodatkowym atutem jest brak konieczności ściągania dodatkowych aplikacji.

Wykonany z wytrzymałych elementów w połączeniu z przyjemnym w dotyku plastikiem odznacza się bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zarysowania. Ponadto dzięki profesjonalnie zeszlifowanej soczewce zdjęcia wykonane za pomocą obiektywu nie tylko zachwycają głębią i kolorystyką, ale przede wszystkim wysoką jakością.

CLIPPO to małe i bardzo poręczne urządzenie, które można mieć zawsze przy sobie z uwagi na fakt, że bez problemu zmieści się w kieszeni lub w damskiej torebce. Został on wyposażony w woreczek przeciw kurzowy, a więc można być pewnym, że żaden element obiektywu się nie zagubi, ani że obiektyw ulegnie zarysowaniu.

Zwykły smartfon potrafi uchwycić kąt widzenia zaledwie 30-80 stopniowy, natomiast dzięki CLIPPO można go rozszerzyć nawet dwukrotnie! Zdjęcia zaczną zachwycać wyrazistością, doskonałym kontrastem i nieskazitelnymi barwami nawet w momentach, kiedy warunki oświetleniowe będą nie najlepsze.

Ponadto zapewnia fantastyczne efekty w przypadku zdjęć w ruchu - podczas jazdy na rowerze lub w czasie uprawiania sportu. Dzięki temu nowoczesnemu obiektywowi, każdy stanie się pasjonatem fotografii. Będzie mógł wykonywać jeszcze lepsze i ciekawsze zdjęcia. CLIPPO wypycha fotografię mobilną na wyżyny, dzięki czemu może ona powoli zacząć konkurować z fotografią profesjonalną.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish