Fotoksiążka – nowoczesny pomysł na prezent

Tradycyjne albumy ze zdjęciami mają swój urok, który docenia wielu z nas. Wydrukowane (wywołane) fotografie niosą ze sobą ładunek emocji i wspomnień, zupełnie inaczej niż cyfrowe zdjęcia, które oglądamy na monitorze komputera lub urządzeń mobilnych. Połączeniem nowoczesnej technologii i tradycji może być fotoksiążka, która poza tym będzie idealnym pomysłem na prezent dla bliskich. Jak ją zrobić?

Fotoksiążka Zamówienie online

W sieci nie brakuje firm, które zajmują się realizacją indywidualnych projektów fotoksiążek. Są gotowe wykonać fotoksiążkę z wakacji, narodzin dziecka, z wesela i ślubu, jak i z każdej innej uroczystości lub ważnego okresu w naszym życiu. Fotoksiążki mają tę zaletę, że zajmują na półce mniej miejsca niż albumy z tradycyjnymi zdjęciami, a przy tym są tak samo ładne, jeśli nie piękniejsze, ponieważ umieszczone są w wybranej przez klienta konwencji graficznej.

Wystarczy wybrać punkt usługowy, który wykona zaprojektowaną przez nas książkę. Większość z nich dysponuje dedykowanymi programami, pozwalającymi na indywidualne projektowanie przez klientów fotoksiążek, czego przykładem jest Empik Foto.

Projekt fotoksiążki – przykład Empik Foto

Po utworzeniu i zalogowaniu się na swoje konto w serwisie Empikfoto, można przystąpić do wyboru „Moich projektów” i dodać do nich zupełnie nowy projekt fotoksiążki. Klient wybiera format i orientację (pionową lub poziomą) swojej przyszłej książki ze zdjęciami, a następnie temat (wzór) okładki i kart książki. W serwisie dostępnych jest ponad 100 szablonów na różne okazje, które można dostosować do swoich wymagań.Empik foto daje też możliwość zadecydowania, czy fotoksiążka ma być wykonana na papierze kredowym – elastycznym miękkim papierze, gdzie strony będą miały gramaturę 200g/m2, albo na papierze fotograficznym – sztywnym, twardym, gdzie strony będą rozkładane na płasko i będą mieć gramaturę 800 g/m2. Konfiguracja fotoksiążki dotyczy także wyboru typu okładki: matowej na papierze kredowym lub fotograficznym czy błyszczącej, z takimi samymi opcjami dotyczącymi papieru.

Po wybraniu wszystkich powyższych opcji, można przystąpić do projektowania swojej fotoksiążki. Konieczne jest wgranie na dysk wirtualny swoich zdjęć, jakie mają być w projekcie wykorzystane. Później można dowolnie umieszczać je na kolejnych stronach książki, dodawać opisy, obrazki itp. Tworzymy w ten sposób zindywidualizowaną fotoksiążkę, która będzie piękną pamiątką dla nas lub prezentem dla bliskich na każdą okazję.

Dodaj komentarz